Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Današnji posao... Čekamo toplije vreme i kišu, sklop je dobar
1722aa24d49b5d65c9822164a20c974b.jpg
17746bb7550c2020bbc9ff5a936f039e.jpg
94fd921b53db74acdd451ff4c9ad56cc.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Da li netko ima problema sa DKC kukuruzom , da 0,2-0,5% kukuruza nema srednju stabljiku vec izgleda kao divlji sirak odnosno da ima 4-5 zaperaka ili vise , sijan 4.4 sad je do kolena ili malo visi. Prskan samo adengom i to 3 lista nepuna i 15% ispod max doze. Takav kukuruz je rasporedjen nasumicno po citavij njivi. Predusjev suncokret i psenica.
To nije do semenske kuce, jede ga crv, iscupaj stabljika iz zemlje pa ces videti. Neki ce se osusiti neki preziveti, bitno da je procenat takvih mali.
 
Kod mene nikako hemija da pocne da deluje u kukuruzu,radio egvip i laudis 10 dan nesto slabo, verovatno zato sto je hladno i nema toplote
 
Evo da malo pokvarim ove lepe slike kukuruza :LOL:
Ovo je DKC5031 o kojem sam vas pitao sta se desilo, pa smo dosli do zakljucka da je seme upalo dublje i tamo je na zalost i ostalo...nisam ovo imao nikada tako da mi je enigma i dalje....seme je inace od prosle godine, pola njive je niklo super, druga polovina se vidi na slikama...nije neka velika povrsina tako da nisam presevao, dovoljno mi je bilo nerviranje kada sam video samo....
 
DKC 4943.
Ima ga od 2 do 5 listova, nitko tko ga je sijao ove sezone nije zadovoljan.
Sutra dolaze odgovorni, pa da čujemo kako će se izmotavati...





 
Danas bio tata da vidi 4943 kaze ima ga od petog lista do drugog pa ga nemam gde,gde nego dobro..skola za sl.godinu

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
@milan11 Javit ću kad dođu. I ako dođu.
Ne znam što će biti od svega ovoga. Da mi i vrate pare za sjeme, opet to nije to, a nekoj ozbiljnoj nadoknadi se ne nadam. Isto tako ni prinosu.
Godinama sijem pola Pioneer, pola DKC, nikad problema do sad. Pioneer je ko nacrtan, a ovo izgleda kao da su pomiješali nekoliko sorti, ili da je sjeme jednostavno prestaro.
 
@milan11 Javit ću kad dođu. I ako dođu.
Ne znam što će biti od svega ovoga. Da mi i vrate pare za sjeme, opet to nije to, a nekoj ozbiljnoj nadoknadi se ne nadam. Isto tako ni prinosu.
Godinama sijem pola Pioneer, pola DKC, nikad problema do sad. Pioneer je ko nacrtan, a ovo izgleda kao da su pomiješali nekoliko sorti, ili da je sjeme jednostavno prestaro.

Ma ko zna sta su stavili vidis da se svi nesto zale bas na taj 4943. Ja sam se na svu srecu ove godine odlucio za 4717 i 5068 i za sad deluju ok, dosta je ulozeno videcemo hoce li opravdati ocekivanja.
 
Kako si zadovoljan sa ovim spartačom? Vidim ima vodeće točkove na svakoj bateriji. Meni je to u planu samo sa običnim motikama...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
Imas u temi o špartačima dosta vlasnika tupanjca, pa bolje pitaj tamo. Ja sam kupio prošle godine kao na snimku sa S oprugama, prelistaj bas temu pa ces videti. Tad je kupio i član Cveja Po Berka.
 
Pratim temu, nego me interesuje kako ide sa tim točkovima a bez pilota? I ovde je sve teže naći nekog da sedi na špartaču a da zna poso pa se razmišljam u tom pravcu nešto....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh