Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas bio da obidjem kukuruz malo ga pocepao grad, da li smem sada posto je ostecen da udarim tecnu prihranu?

Imam yaravita gramitrel.

Al nece trava da se podvapiri od prihrane prskao sam pre 6 dana laudisom, pobela trava neka skroz neka je pocela da beli?
 
Mislim da mi kukuruz nikad gori nije bio kao što je ove godine. Nejednak, pa šaroliko niklo. Pi
 
P1021 ..setva 16.04.
dff96aea24ffeb97862c8c17c157b14d.jpg
0b70c8c151ce419ebaa1eece12ee649e.jpg


Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Danas sam ošpartao kukuruze. Sa pilotom! Juče sam probao sam, bez pilota, i odustao posle dva kruga. Isekao kukuruza k'o u priči... Na ravnom još i ide, ali čim dođe neki bočni nagib (konkretno razor) traktor ide u jerke i onda nema šanse da se parač ne zabaci na red. Postoji mogućnost da sam mogao bolje namestiti motike (uvek mi je samo jedna strana sekla), al' kad sam već našao pilota reko' da ostavimo učenje za dogodine... :) Inače, skoro da i nema razlike u izgledu na paranom i neparanom, jedino što na paranom motike malo nabace na red pa on bude čitavo malo podgrnut. Fali kiše jaaakoo!

Što se kukuruza tiče, DKC 4943 mi je najgori (nejednak, najviše fali, mali u porastu - u dolovima još i Bož' pomozi, a na bregovima tuga), Pionir 9911 mi je skroz ok, dok je ZP666 malo slabiji od Pionira ali bolji od DKC-a. Sliku nisam okinuo ni jednu...
 
Kod mene iz nekog razloga sporo ide, 4717 dekalb, nije sav ovakav ali 20-30%.
Prskao sa pola doze laudisa i pola doze dikambe
c957528763b76b063506befc0f54a363.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Cini mi se da ti se traktor polako raspada.😂
Ne cini ti se nego se raspada😂😂😂
Ulje ne trosi kapi,pritisak jebacki,pali odlicno hauba skinuta jer moze da se umre od vrucine.Kabina se stvarno raspada.Vec par godina planiram od rakovice da uzmem i stavim.Imam uzane 12.4 36 zadnje koje planiram da stavim na njega.Zato mora i kabina sa visokim blatobranima.
 
Da li netko ima problema sa DKC kukuruzom , da 0,2-0,5% kukuruza nema srednju stabljiku vec izgleda kao divlji sirak odnosno da ima 4-5 zaperaka ili vise , sijan 4.4 sad je do kolena ili malo visi. Prskan samo adengom i to 3 lista nepuna i 15% ispod max doze. Takav kukuruz je rasporedjen nasumicno po citavij njivi. Predusjev suncokret i psenica.
 
Grabik ima toga kod mene. Pisao sam u temi Dekalb. Ne znam sta se desava, ali gadno izgleda. Sva sreca pa je mali broj takvih biljaka.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh