Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I ja imam zemlju 5 klasa i brdo sadim ZP606 ili 666 i uvek imam solidan prinos. Orem u jesen u februaru ili martu (cim vreme dozvoli) bacim vestak i pustim tanjiracu samo jednom da zatrpam djubre i poravnam oranje pred setvu bacam ureju i drljaca poravna i posle setva meni se ta kombinacija najbolje pokazala. Dok i kod mene ima ljudi koji pred setvu obavezno koriste tanjiracu ili traktorsku frezu pa od zimskog oranja naprave prolecno oranje vetar izduva zemlju i izgubi se i to malo vlage i posle lose nicanje slab sklop i mali prinos.
 
Sto ne baciš veštak u jesen i zaores ga.Neces se onda morati zezati sa tanjiracom u februaru, martu kako si napisao.Posle ideš čim ugrabis da zemlja prosusi drljacom, baciš ureju pred setvu i onda spremac.
Imaćeš bolji prinos, a uštedećes novce i vreme jer ti ne treba tanjiranje.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Sto ne baciš veštak u jesen i zaores ga.Neces se onda morati zezati sa tanjiracom u februaru, martu kako si napisao.Posle ideš čim ugrabis da zemlja prosusi drljacom, baciš ureju pred setvu i onda spremac.
Imaćeš bolji prinos, a uštedećes novce i vreme jer ti ne treba tanjiranje.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
Dosta je brdovit teren pa mislim da ce doci do spiranja u toku zime, a i ovako imam dobar prinos u odnosu na ostale ukraju razmisljao sam i o tome.
 
Druze da zemlja visi naopacke mesavina ne moze da se spere, za godinu dana oko 5cm,tako da je bolje kad je dublje zbog vlage, biljka hranu ne moze da usvaja iz suve zemlje kakav je povrsinski sloj vecinu godine.
 
Kod nas u ataru , kolege iz Mihajlova Madjari dali gas , pre par dana jedno desetak parcela posejali kukuruz.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kakav je po vama ZP 427,uzeo sam nesto za probu jer planiram ga u zrnu pa zato pitam?
Takodje me zanima ovo oko predsetvene pripreme kazete da najcesce idete prvo drljacom pa setvospremacem,ja mislio oba puta setvospremacem jer je zemlja 5 klasa i malo je teza za obradu pa sta predlazete, sta je najbolje,u svakom slucaju tanjuranje da preskocim jel da?
 
Kakav je po vama ZP 427,uzeo sam nesto za probu jer planiram ga u zrnu pa zato pitam?
Takodje me zanima ovo oko predsetvene pripreme kazete da najcesce idete prvo drljacom pa setvospremacem,ja mislio oba puta setvospremacem jer je zemlja 5 klasa i malo je teza za obradu pa sta predlazete, sta je najbolje,u svakom slucaju tanjuranje da preskocim jel da?
Ja sam ga sejao samo prošle godine i više nikad. Dobio sam preporuku za njega a i ovde na forumu se pisalo da je dobar. Kod mene je bio jako loš, više nego duplo manje je rodio od dekalba 4717 a imao veću vlagu. Možda je dobar za neke krajeve, kod mene se nije pokazao.
 
Ми смо данас крениули са сетвом...
На угари темпарстура на дубини сетве 8 степени, а на кукурузовиништу 10.
Сејемо на 5 до 6 цм...

Један од хибрида који смо сејали.
 
Poslednja izmena:
Ovo su cene koje sam dobio za pionir :
91462290_1336612439857773_3609071081937174528_n.jpg

Pored ovoga sam uzeo i zp 427 i zp434 cija je cena 4100 i 3600.

92412657_2853353384745010_8809960681332801536_n.jpg



Krajem sledece nedelje krecemo sa setvom,mislim da nema potrebe ici ranije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh