Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ide ekstra, jedino nije tačno ovo za kalibraciju...Čim sam krenuo vidim da se Siniša zahebao, baca samo vremenski, brzina nema veze...
Мислим да се Синиша збунио када је причао, АПВ има опцију да сам одржава задату количину ђубрива, али треба додати точак са сензорима за брзину који шаље компијутеру податак којом се брзином ради па он одржава задату норму невезано за промене брзине, али то на овом шпартачу није стављено па константно избацује норму која је задата за 8км/х. 😀
 
U subotu prešpartan kukuruz na brdu. Pre setve je dobio 150 kg Ureje, i sad kroz špartač 150 kg Kan-a po hektaru.

Pioneer 9537
hgq3dsz.jpg


Pioneer 9903
8mDH11l.jpg

42c4j46.jpg


Pioneer 0412
4aiEWhO.jpg
 
P9911
aZQiwE2.jpg

Blizu kuce, kao ogledna parcela, druga polovina je Basmati.ovde je zemljiste prvi deo smonica pa ispod cist beli pesak.Jos je izlozeno suncu celi dan.Ako tu rodi kukuruz onda ce ovi drugi razvaliti od roda.Predusev je detelina trojka a I baceno je vestaka oko 400kgH. Ovih Dana snazno je startovao.vidi se dnevna porast.
 
P9911
frPveqG.jpg

vbPnO55.jpg

cg1Sjvv.jpg

Basmati
qXE9gfx.jpg

Konsens
krXl8WZ.jpg

Sve I svasta, jedna mala parcela nije moja Ali Sam je presadjivao, svinje su napravile haos pa je malo nejednako.Radjeno Laudisom, onako usput pretekli.Pa Sam ponovo Nikosav zbog sirka, I'ma sve I svasta Ali mi vise ogledna zbog hemije.
0viephL.jpg

Za sada guraju, ovi sto su odradjeni dobro bas krenuli, treba jos kise nemamo dovoljno padavina, ovo ce ispariti za par dana kada ugreje.
 
Peet tebe su prevarili za seme i strpali nešto drugo. To nije DKC 4943 jer je on ove godine kod većine kilav, nejednak, od 3-7 lista...a ovo je jako dobar kukuruz.
 
Ружно, али није катастрофално. Ено и код нас прошле недеље лед "урадио пос'о", не толико као код тебе, али кукуруз ипак тера даље.
 
Ни једна осигуравајућа кућа овде не признаје штету а ви сами на основу слика процените да ли постоји штета и ком %
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh