Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako DKC i u žetvi bude ovako kilav, ugasili su ga kod nas skroz.
 
Sta li su vama vecini turili u te vrece Dekalba?
Ne osecam se bas prijatno postaviti neke slike!
Veceras u prolasku pored jedne parcele sa DKC 5075 + 4670
setva 8 April
62e42bf66aadaeb55e7f623439f0ce4f.jpg

533c3699e637d2b3ede8789a25318c0e.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sta li su vama vecini turili u te vrece Dekalba?
Ne osecam se bas prijatno postaviti neke slike!
Veceras u prolasku pored jedne parcele sa DKC 5075 + 4670
setva 8 Maj
62e42bf66aadaeb55e7f623439f0ce4f.jpg

533c3699e637d2b3ede8789a25318c0e.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
Svaka cast!
Kod nas tako ne izgedaju ni priblizno oni koji su sejani 1.04 ..To je ta razlika u kvalitetu zemlje.
 
Да ли ће успети да се регенерише кукуруз услед јаког леда? Збрисан је скоро до земље, остала је само стабљика висине 3-4цм?

Ako nije stablo polomljeno oporavice se... ako je izlomljen odma presevaj nema od tog nista. Mi smo prosle godine tako naj.bali i nista tu nije bilo gde je bio polomljen a gde je samo lisce sjebano tu se oporavilo dosta.
 
@galicije83 Kod nas je pre 30 godina i bagrem bio polomnjen,kukuruz skoro do zemlje posečen ..pola parcele su moji preorali i posejali ponovo kukuruz a polovina je ostala ..na kraju potpuno isti prinos,loš s tim što je na jednoj polovini bio dupli trošak. Ma da je to bio prvi deo maja..a sada već ulazimo u nepovoljniji deo godine za presevanje.

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Да ли ће успети да се регенерише кукуруз услед јаког леда? Збрисан је скоро до земље, остала је само стабљика висине 3-4цм?
Prošle godine je bio dobro unakažen od leda.Nije bio vrhunski prinos ali mislim da je dao preko 5,5 T/kj.
 
Tako meni pra deda pricao,grad mu sve vrezove od tikve pobio i kaze da su te godine bile najvece i najbolje pa se on doseti i sledeece godine ode sam da lupa stapom vrezove i dobio je k.... dakle da remiziramo sto kaze Sojic onaj odozgo ubije a i da visa sila

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Stricu utuče led kukuruze do zemlje. Zbrisao ih skroz. Slučajno ih ostavio takve i na kraju bili sasvim pristojni kukuruzi. A oni što su presevali su imali lošije.
 
Sto kazu u K... i u kukuruz nemaj nikada poverenja

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Pa taman sam mislio dok ovih par dana presusi, da razbacim. Posto opet javljaju kišu, a posle ce biti kasno i za ciklon a i za spartac.
Nikad do sad nismo ciklonom bacali, pre neki dan sam se iznervirao zbog vremena,jer spartac nema sanse da radi, zakacio ciklon i pobacao 50% povrsine, videcemo kako ce biti.
Matori kad je cuo sta sam radio za malo nije jaukao na glas.
Sad videcemo sta ce biti, neke komsije sto seju po 1-2h povrsine tako od uvek rade i nisam primetio neku razliku u prinosu kod mene i njih dosadasnjih godina!

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh