Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja imao plan da sutra uradim špartanje. Međutim sinoć pade 2l. I za danas najavljuju opet kisu. A taman je malo juče prosušilo. U svakom slučaju moram ostaviti posle ovog praznika Trojica (Duhova). Hladnije je vreme pa i ne raste baš mnogo. Inače da je toplo prerastao bi da ne mogu da uđem traktorom u njega. A plan je bio i da mu sad dam još malo uree i to je do žetve sve od mene. Videćemo dalje kakve će vremenske (ne)prilike da budu.
 
Kod nas posto su kiselija zemljista, mi spartsnjem dodajemo KAN. Sto se u proseku pokazalo dobro. Mada ova godina je cudna, izgleda da ce morati sko zeli da se prihrani, razbaci ciklonom. Vidjao sam par njih da su tako radili i skroz dobar kukuruz bio.
 
Ја тако радим скоро сваке године и нема грешке једино ћу убацити додавње нешто азота у јесен под бразду
 
Prve dve slike je Dkc 4943
Zadnje dve slike je Singenta Chorintos
Nisu na istoj parceli...agrotehnika i zastita identična...
Datum setve 5. April...
Uvoznici semena kazu da je seme visokoprinosno i vrhunskog kvaliteta...
d45afec95d43b9a09b6f45f7fff24683.jpg
0e3ffc854126ef09d40c3ab8db999a6b.jpg
313284bbb0bd5227b6ca0a36fab39714.jpg
3880b59a0c3eb6cf5eee4fac17f45171.jpg


Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Kod mene takođe to DKC elitno Mercedes seme trenutno ne izgleda nikako, čak nema ružnijeg kukuruza u ataru i možeš da prepoznaš svaku parcelu gde je on sejan.
 
U potpunosti se slazem sa ovom konstataciom,svaka njiva se poznaje gde je DKC zut kao limun i nizi u odnosu na ostale za 10 cm.

Samo neka bude dobar u vreme skidanja, sad neka ga zut ako mu vise odgovara. Kod mene 4717 isto nesto kilav, zaostaje za pionirima u okolini, 5068 nesto bolji ali nije ni on u vrhunskom stanju, videcemo kad malo otopli sve nesto mislim da mu ne prija ovo hladno vreme bez sunca.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh