Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To o propadanju slusam od kad sam na forumu i krenuo na fakultet cca 10 i jace godina, te oterace masine svima, te seme deklarisano, kontrola na tehnickom...nista se tu drasticno nije promenilo.
Osim sto je prodaja kukuruza sve slabija srednjoj radnickoj klasi i da sve manje ljudi bere. Malo se svi pogospodili.
Pa jel ne propada?
Ova nasa macvanska se prepolovila
 
Радославе бекријо, мого'о би до сезоне прскања да набавиш себи једне наочаре к'о што их има Кол . :ROFLMAO:
 
Naravno da ima kad dobro rodi i imamo uvjek malo bolju cijenu u odnosu na Srbiju
Treba uzeti u obzir da je ove godine jeftiniji ulaz, od sjemena preko goriva do umjetnog gnojiva i nema astronomskih cijena arende ali nema ni parcela od 10ha

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Taj you tube mi nikad nece biti jasan,znam neke kanale koji zaradjuju mnogo vise od tih 9 000 dolara mesecno,pa jbg cemu to ?,tamo neki jeb.. gejmeri bez skole i obrazovanja vristu na kameri svaki dan smeju se i zaradjuju vise nego neki lupam advokat koji je ulozio godine i para u obrazovanje i ima svakodnevni posao i veliku odgovornost....Sve naopako,od tih svih kanala na u tube ,ako mozda 10-ak % je zaista korisno i moze se nesto nauciti,sve ostalo je potpuno beskorisno.
Nema ni 10% da je korisno, ali koga briga za to...? Bitno je da “in”, da je “cool”....
A i mamama je lakše da detetu uvale mobilni (a jedan zadrže za sebe), pa “vise” zajedno na netu...
 
Zanima me koja je cena zakupa u toj americi. Koliki je porez na robu, na profit, tamo sigurno nema jedno gazdinstvo u pdv, a drugo nije. Nekretnine su po meni nenormalno skupe. Sto mi nije jasno zasto u kako. I drugo 6gen.poljoptivrednika sto znaci predak je dosao i zaboo markere na zemlju koja mu se dopala. Posle ili ga niko nije dirao ili je on nekog stisnuo da bi uvecao posed. Znamo svi kako se amerika naselila. Vecina nikom nije nista platila da bi zauzela povrsine. E sada ko je dosao prvi ima je vece sanse to je sigurno. Posle je kako se ko snasao i odrzao.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Ево ко хоће мало да упоређује велики и мали произвођачи. Код обе на њиховим каналима се може чути нешто што код других је може. Али из ових 5-6 канала које сам пратио сви мудро ћуте што се тиче улагања. И генерално избегавају да коментаришу цене и трошкове. Тек тек се провуче негде неки податак.
Оно што чујемо од њих је ситница.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ala ste vi zaludni kad mate vremena oko ovih stvari da se prepucavate. Ma ko mrda te amere ili bilo koga drugog. Da mi gledamo nas i kako da mi sami sebi pomognemo, jer tešk nešto od države možemo dobiti (osim povlašćenih).
 
Ala ste vi zaludni kad mate vremena oko ovih stvari da se prepucavate. Ma ko mrda te amere ili bilo koga drugog. Da mi gledamo nas i kako da mi sami sebi pomognemo, jer tešk nešto od države možemo dobiti (osim povlašćenih).
Boli mene uvo za Amere, nego kad mi ovaj taksativno poslao cene ulaza i izlaza shvatio sam u pravom smislu reči šta znači globalizacija. Cena zakupa mu je oko 400 $ /ha kao i kod mene, seme da ne dobija od sponzora košta 200 $ za ha kukuruza kao i kod nas Dkc, đubrivo ista cena , 2018 je prodao kukuruz po naših 14 dinara itd... Troši pare na gluposti, slažem se, 700-800 $ mesečno na picu i brzu hranu... Onda ja sednem i izračunam da sam potrošio u 2018 godini 2000 evra na pljeskavice za doručak za radnika i mene a ima jedan forumaš koji je sa bratom potukao možda i svih 10000 $ za picu godišnje...Vozio je do pre par meseci neku šerpu od kola koja koštaju 300 $. Zaključak, mene brine gde vodi sve ovo, možda ovaj malo preteruje ali su kod njih ovi ispod 1000 ha u ozbiljnim problemima, obradovao se subvencijama države od 52000 $ kao malo dete, šta ćemo mi ovako bedni sa ovakvim vođama...Ogi ako hoćeš i imaš vremena odgledaj video, priča on i o porezima i kamatama i raznim troškovima.
 
Jedine subvencije koje su dobili kolko znam su ove godine od trampa kao nadoknada za gubitke zbog trgovinskog rata sa Kinom. Kasnije se ispostavilo da nisu nista izgubili , jer Kinezi sto nisu kupovali od njih dok su bile carine , nadoknadili su kasnije , jer od koga ce drugog kupiti kolko im treba ,.
 
olalija Smijes se jer ne vjerujes? Neces vjerovati ni da nemam 10t po 1ha, a imam zaradu vecu od 300€..
 
Nisam ja njegov advokat ni računovođa, kažem šta dečko kaže...Kakvih crnih 300 e ha, pa to nema nigde. Evo gledaj matematiku za 2018 pa vidi kolika je zarada, imao je minus a ne zaradu
Radi 687 hektara , odnosno toliko je radio 2018 a toliko radi pretpostavljam i u tekucoj godini snimanja videa. Drugo prica sve hipotetski , uzima neke cijene koje je objavio neki univerzitet itd. Trece nisam imao zivaca da slusam do kraja ali ne spominje drzavne subvencije koje su ipak malo vise od onih u Srbiji. Ne placa zakup zemlje.
Trece zivio i radio i placao porez u zemlji gdje se prica anglosaksonski 7 godina i mislim da dobro razumjem sta prica;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh