Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
evo na ovom linku što mi je upravo napisao jedan farmer iz Minesote , mož e se vidjeti tačno koliko dobijaju ukupno zadnjih 5 god . uzeo sam primjer Ajova i kukuruz , ispada da je prosječan farmer za kukuruz dobio ok 20 000usd godišnje ,Ako uzmemo da prosječan farmer radi oko 150ha kukuruza tamo , a npr ja oko 40ha , znači da bi ovakav kao ja dobio oko 5000usd godišnje , što je za njih prilično malo .

 
Kakve veze ima jel su prazni ili puni, oluja mu je uništila silose...Jesi ti siguran da ti je dobro? Prvo nije plaćao arendu, pa ne radi 700 ha nego 687, odakle tebi ideja da je kupio za keš kombajn? Jel ti uopšte čitaš i gledaš? U međuvremenu je uduplao arendu, radi blizu 1300 ha, hipotetički je i prinos, uzeo je prosek Ajove, kakve to veze ima...
Kakve veze ima jel su prazni ili puni, oluja mu je uništila silose...Jesi ti siguran da ti je dobro? Prvo nije plaćao arendu, pa ne radi 700 ha nego 687, odakle tebi ideja da je kupio za keš kombajn? Jel ti uopšte čitaš i gledaš? U međuvremenu je uduplao arendu, radi blizu 1300 ha, hipotetički je i prinos, uzeo je prosek Ajove, kakve to veze ima...


Sta si ti mene napao , ja nisam tebe okrivio ni za sta , vec da mali prica gluposti.
On je rekao nekoliko puta rade 1100 akri svoje i 600 akri arende, to nije ni 700 hektara.
Uzeo je zajam od banke za 550000$ ali za novi silos , tako kaze u videu.
Rekao je imali smo takav fond i racunali da uzmemo manji kombajn ali ispalo je da smo mogli da kupimo nekoliko puta veci nego sto nam treba i uzeli smo ga.
Ako se bolje izracuna imaju godisnji prihod 1200000 za 2014 godine i to umanjen za 20% kada i nije bila neka rekordna cijena , ako se to pretvori u ovu godinu sumnjam da su naplatili manje od 1500000$ za kukuruz i soju , treba odbiti troskove od toga.
Drugo tamo samo matori radi koji i nije tako star, a da nemaju nebi kupovao od motorcikala pa nadalje.
A takodje sumnjam da mu je banka dala 550000$ dolara da otplacuje na 20 godina a i da prave gubitke koja budala bi im dala toliko da izgubi plus kamatu.
A sam si rekao da mu je osiguranje pokrilo silose koje je oluja srusila.
 
Kod njih je sjemenski kukuruz jako skocio , ne kaze koji razmak za sjetvu ali za 2018 godinu za iovu je 280 dolara za hektar, tako da mali to nije smuljao , provjeravao sam na netu , imaju podatke za 20 godina cijene sjemenskog kukuruza.
 
Da se vratimo temi, kakav vam je bio tomasov hibridi ove godine u odnosu na druge kuce. Da li da jurim to seme?
Што ти пише Цоци - нешто се није издвојио приносом, ал' оно што је Матић издвојио је да је отиш'о небу под облаке, а то код нас, где често дува, знаш и сам како је добра ствар.
 
Nisam u toku, koji drugi OS hibrid ćeš sejati? Meni bi trebao neki od jeftinijih hibrida, pa sam baš hteo da probam taj Tomasov. Ali bih voleo neki sa nižim stablom...
 
Jedno pitanje. Da li Pulsar unistava samoniklu detelinu? Znam da se ne preporucije suncokret na detelini, ali imam jednu malu parcelu gde je okolo predvidjen suncokret pa me ovo interesuje. Kakva su iskustva suncokreta na detelini?
 
Ne uništava, on je selektivno sredstvo za korove u detelini.Za drugi deo pitanja nemam odgovor jer nisam probao tu kombinaciju.
 
Znaci ipak je manje zlo posejati kukuruz kod koga ima vise mogucnosti za unistavanje samonikle deteline.
 
Jedno pitanje. Da li Pulsar unistava samoniklu detelinu? Znam da se ne preporucije suncokret na detelini, ali imam jednu malu parcelu gde je okolo predvidjen suncokret pa me ovo interesuje. Kakva su iskustva suncokreta na detelini?
Pulsar ne, ali Expres da. Generici Mural i slicno rade posao. E sad, imao sam ove godine 5kj parcelu, na 2kj predusev detelina, a na tri kukuruz. Nije mereno al na detelini je "stigao" desetak dana ranije, i neki utisak je da je bar 40% losiji bio.
 
Evo jedan video koji se ne odnosi skroz na ovu temu,cela sezona 2020 u jednome klipu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh