Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Код нас је ДКС 5075 имао најмање влаге испод 16% и дао је најбољи род од 6280кг/кј ЈУСа, односно СРПСа....нажалост то је била њива за оглед од свега 2ха и њу није лед дитрао јер је била у другом делу атара..

Иначе ми смо данаске завршили жетву са просечним приносом од 3840кг/кј за наплату и то су њиве које је лед летос тукао....толико за ову годину...догодине опет у први разред
 
Ova godina nije bila losa, dogodine zivi bili pa videli
ad5837af8b9425a2ec279a23b338a86c.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Konačno i kod nas puko top. Ostalo još 3 jutra uslužno i pranje pa avero na doboš...
 
Влага не пада већ дуже време и углавном сви имају приближну влагу .
У уторак пионир 9911 17,2
Зп 427 16,9 .
 
Kod nas juce 16% imao,jbg skidamo ga jer nema sanse da se spusti vlaga nikako

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Pa kako da ne pravi,jutra maglovita nema mrazica a kukuruz jeste zreo i kad udari u heder bas gledam samo odlicu zrna

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Kukuruz je potpuno zreo 100%. Atmosferska vlaga ga drzi na 17% kod svih (gore dole pola % ).Pre 15 dana sam merio vlagu negde bila 20 a negde 17 (banalizujem)gde je bila 20 sada je 17 a gde je bila 17 ostala je 17.Tako da se mora sacekati mraz za skidanje.Na tih 10-ak hektara kolko mi je ostalo ce ici soja dogodine tako da mi se ni ne zuri.
 
Ja zetvu skoro zavrsio. Oduzilo se bas. Trebalo je danas zadnjih 3ha da se skinu ali opet kisa. S obzirom da 30-40% ostavljam za stoku igrom slucaja merene su i najlosija i najbolja njiva. Najlosija 8240kg/ha a najbolja 12850kg/ha. Ostalo se vrtelo od 9t do 11.5t/ha, zavisno od zemljista najvise i rasporeda padavina. Prosek ce biti tu negde oko 10t/ha. Ja sam zadovoljan s obzirom na sarenilo u kvalitetu zemlje, za 500kg bolji prosek od prosle godine ali losiji od 2018 i 2014. Pretpostavio sam da ce period od par hladnih dana i noci u maju, malo grada u jednom delu atara i period bez kise od 22.6 do 17.7 uzeti danak, pa se i vidi neujednacenost u prinosima. Jedan moj prijatelj 20tak km od mene ne pamti ovakvu godine nijedna njiva ispod 10t/ha, mislim da ga led nije hvatao ali ga je uhvatio jedan lep pljusak od 15-tak litara pocetkom jula u zetvi.
Od hibrida P0412, P9911, P0164, Konfites i AS 201. P0164 mi nije opravdao ocekivanja s obzirom da je ubacen u prvu grupu hibrida, AS niti smrdi nit mirise jedna njiva 10,1t/ha a druga 1,5km vazdusnom linijom dalje 8240kg/ha. Prva njiva posejana na 21cm a druga mojom greskom na 18cm i tu je poceo da podgoreva vrlo rano kada je nastupio period bez kise doduse i zemlja je osrednja nije najbolja koju imam. Najniza vlaga od svih skinuo sam ga oko 20.9 sa 11,5% i 12,4% vlage. Ali ga vrlo verovatno necu sejati opet, ne deluje mi stabilno. Odlicni su mi bili P9911 i P0412. Konfites takodje odlican osim jedne njive od 2ha gde je dao 9,3t/ha ali je tu 4 godine zaredom kukuruz pa se sirak malo oteo kontroli nakon kisa u prvoj polovini juna.
Dogodine nosioci P0412 i P9911 uz njih Kasmir a ako ga ne bude dovoljno kao ovog proleca ici ce Konfites i mozda jos jedan hibrid za probu videcu da li ce biti nesto novo ili neki koji nisam sejao do sad.
 
Oprezno sa Kašmirom. Ja sam na par njiva mešao Konfites i Kašmir. Tri reda Konfitesa i jedan red Kašmira u sejalici. Primetio sam da je na lošijim mestima u njivi Kašmir bio podgoreo iako je ova godina bila odlična sa padavinama. Pitanje je šta bi sa njim bilo da je bila suša.
 
Da mi je neko pricao nebi vjerovao . Da moze kukuruz ,konacnog sklopa oko 40000 biljaka dati 10.5t po ha suvog ??
DKC 6340 fao 630 . Pisao sam kako je lose nikao , kako sam polazio da pretanjiram pa odustao . Znaci to je kao da je sijan na 28cm ako sam dobro sracunao . Imace sam sijao na 19cm. Pa koliko bi onda rodio da je dobro niko ? Vlaga 22%
Znaci dkc kasne grupe moze dati i na ekstra rijetkom sklopu . Mozda ipak ne odustanem od debakla.
Djubrenje nesto malo 3x15 u sijacicu i uree ukupno predsjetvu i prihrana 450kg po ha.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh