Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas radni sat traktora npr u oranju 20€ do 60 ks. 60-90 ks 30€. Malčiranje rotodrljača cijena ide gore još 10 €. Jer pored traktora i mašine u kalkulaciju ide i radnik što radi s njom. Kod firmi radni sat radnika njihovog je 5 € po satu
 
Офтопичарите само тако...

Него, обзиром на временске прилике и њихову перспективу стабилизације, да ли је време да питам: има ли неко искуства вршидбе кукуруза по снегу? ;)
Питај шта те интересује,ако мислиш да ће му мраз спустити влагу можда и оће.али јако минимално.
 
Олалија, 2005 године пао снег у јесен. Брали и то ручно требала комуша. Никад га лакше нисмо обрали. Код мене у околини још нисам видео бераче у њиви. Комбајни све иде право на вагу само да се дође до пара. Нико не калкулише колика ће цена бити преко зиме и у пролеће.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Више у шали питам јер ових пар недеља за нама су баш биле кишне са кратким паузама, па рекох, ако се овако настави, још ће.... далеко било... и снег да нас у'вати. Малко ми се растегла жетва ове године у мом крају.

Знам да мраз и не спушта нешто влагу и да није нека ретка појава којекуде по свету да се ради и по снегу, али се надам неком стабилнијем времену да се заврши посао, кога има баш доста по мом атару.
 
Ja sam morao 2004. da sačekam s branjem jer nisam uopšte mogao u njivu od blata...
Ni ručno se nije dalo, voda stajala na sred njive, nikako da se povuče...
Kad je u Januaru smrzlo, obralo se, ali su ga i mišovi do tad ošišali pošteno...
 
Posle ove naširoke rasprave nisam video zaključak: da li se treba računati neki iznos arende za zemlju koja je u vlasništvu za trošak proizvodnje. A nisam nigde ni video koliki su ovogodišnji ukupni troškovi za kukuruz. Može vrednost i za kj i ha.
 
No code has to be inserted here.
NPK Oranje Urea Spremnje Setva seme Hemija Prskanje spartanje, Zetva, Prevoz Ostalo

310 + 300 zakup = 610e = 72000 din po kj su teoretski troskovi

Prinos 6000 kg po kj x 17 = 102000
Razlika, tj zarada 30000 po kj
Nisu racunati porezi, vodoprivreda, amortizacija, moj rad.....
 
NPK Oranje Urea Spremnje Setva seme Hemija Prskanje spartanje, Zetva, Prevoz Ostalo

310 + 300 zakup = 610e = 72000 din po kj su teoretski troskovi

Prinos 6000 kg po kj x 17 = 102000
Razlika, tj zarada 30000 po kj
Nisu racunati porezi, vodoprivreda, amortizacija, moj rad.....

Otprilike je tako kod mene bilo ove godine, ja sam placao usluzno da mi rade, imao sam oko 40,000 profita po jutru na kukuruzu, uz relativno prosecan prinos...
 
Oko 42000 dinara mi je bio ulog za kukuruz + Arenda koju plaćam u proseku 24000 dinara. Ako nekog zanima, postaviću sve troškove ( mislim da nikog ne zanima, i dalje je aktuelno čiji je duži) uglavnom, kukuruz me je izvukao, kao i obično...
 
Oko 42000 dinara mi je bio ulog za kukuruz + Arenda koju plaćam u proseku 24000 dinara. Ako nekog zanima, postaviću sve troškove ( mislim da nikog ne zanima, i dalje je aktuelno čiji je duži) uglavnom, kukuruz me je izvukao, kao i obično...

Nadam se da mislis na klipove kukuruza :)
Mene bi interesovali troskovi i prihodi, pogotovo za onu proizvodnju na zemlji koja je u arendi
 
Nadam se da mislis na klipove kukuruza :)
Mene bi interesovali troskovi i prihodi, pogotovo za onu proizvodnju na zemlji koja je u arendi
Ako te to interesuje prvenstveno zbog odluke da li se i koliko isplati uzimati zemlju u arendu, tesko da ces tek tako dobiti precizan odgovor. Ono sto mozes da preracunas, smanjis ili dodas jeste ono koliko ces potrositi jer znas sam koliko si spreman da ulozis, da li ces stedeti manje ili vise (jer realno svi gledamo da ustedimo kad se ulaze, naravno koliko je to moguce) ali ono koliko ces na kraju zaraditi to nikako ne mozes da predvidis pa ti onda necija pojedinacna komparacija prihoda i rashoda za pojedinacnu godinu ne znaci mnogo... Na zalost...

Druga bi se pesma pevala da tebi u prolece pred setvu izadje ministar i kaze "E ove godine narode cena kukuruza ce vam biti 20+ pa ako vam se isplati vi radite." a ovako gledas u nebo i dok ne nikne, i kad nikne i dok stasava i sad kad treba da se skida, platis sve sto si ulozio, predas, i onda cekas da cujes cenu. Tu racunica ne pomaze, ili si lud i radis ili das sve u arendu i ides da pecas.
 
Racunajte prosek roda i cene,nit je prosek cene 17 din kg nit je rod prosecan 6000 kg po kj,dok troskovi jesu priblizni iz godine u godinu,sta kada sledece godine susa smanji rod a akumulacija ovogoisnjeg roda u kombinaciji sa stisavanjem korone smanji cenu,zarade ima na svojoj zemlji u vlasnistvu u rodnoj i polususnoj godini,u susnoj je nula,na arendi je zarada samo u kisnoj tj rodnoj godini,u polususnoj je zarada minimalna,u susnoj je minus.

Послато са SM-J610FN помоћу Тапатока
 
Pa kod svih je to tu negde. Ako se koriste mineralna djubriva, redovno prska, ima vecinu svoje mehanizacije. 150 kg mešanog i 150 kg uree, semena se prilicno razlikuju sa cenama, ali opet neka su 12000 po kj neka 5 000. Arenda je različita neko placa 50 evra po kj neko 600 evra pp ha.
 
Danas mjerili vlagu Pionir 911, sjetva 4-5 April. Ako ne bude sutra kise, skidanje i susenje..

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh