Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juce napokon krenuli.Dkc 5031 vlaga 13,5% .Danas napadamo dkc4943 i p0164
 
Mi smo ove godine pukli na kukuruzu kao zvečka. DKC 4943, ZP 427 i KWS Konfites...prinos od 3300 - 4200 kg/kj ... katastrofa.
Sjebao nas je ove godine ovaj što nam je sejao jer sam imao slabo nicanje i oko 30% sklopa falilo ::samo bes::
Znam da je do setve jer kome je isti sejao u selu isto sklop katastrofa
 
Kod nas je fijasko sa DKC a nema teoretske šanse da smo baš svi zeznuli sa setvom.Nicanje katastrofa a rezultat loš sklop i na kraju prcaljka sa prinosom.
 
Пре 10-так дана фирми је кренуло скидање око 11 000 кг по хектару. Сад је пало испод 9 000 кг и пада.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Juce nesto probali te dve njive sam izmesao semena i dodao 0412 kad zafalilo. Prinos oko 9t/ha vozio sam kuci pa ne znam tacno. Znam koliko staje svake godine u prikolice mogu da pogresim za 50 do 100kg. Vlaga 13,5%. Solidno za taj potez i taj tip zemljista. Imam 2ha gde ce biti slabije, a imam i kukuruze koji obecavaju vise. Kako koji deo je hvatala kisa. Tako da mislim da ce se prosek vrteti tu negde. Videcemo kad napunim kuci i izmerim prve prikolice na otkupnom mestu.
 
Juce nesto probali te dve njive sam izmesao semena i dodao 0412 kad zafalilo. Prinos oko 9t/ha vozio sam kuci pa ne znam tacno. Znam koliko staje svake godine u prikolice mogu da pogresim za 50 do 100kg. Vlaga 13,5%. Solidno za taj potez i taj tip zemljista. Imam 2ha gde ce biti slabije, a imam i kukuruze koji obecavaju vise. Kako koji deo je hvatala kisa. Tako da mislim da ce se prosek vrteti tu negde. Videcemo kad napunim kuci i izmerim prve prikolice na otkupnom mestu.
Svi znamo koliko staje u prikolice, evo ja sam na primer punu zmajevku pšenice imao najmanje 6580 kg a najviše 9600 kg. Nije neka razlika...
 
Svakako slazem se da ima odstupanja. Ali ja ne racunam bas skroz odokativno pa nisam znao da ima potrebe pisati u detalje, na vlagomeru pokaze HL pa to uzimam u obzir a i idem metodom vagica i bokal od 1l i kubikaza prikolice i dobijem neki priblizan rezultat. Proveravam uvek i na merenim prikolicama kad prodajem i ne bude prevelike razlike. Tu proveru najvise radim zbog sebe da bih znao sta sam radio tokom godine.
Tako da uz duzno postovanje, ne pisem bas bezveze da se kaze cisto da sam napisao (a nije ni neki rekordan prinos pa da ispadne da sam hvalisavac pa zavaravam i sebe i druge :osmeh:) . Sad sto ne mogu da znam bas prinos u kilogram to je druga stvar i meni ne predstavlja problem jer svakako mi taj kukuruz kuci vremenom kalira pa kad bih ga prodavao kasnije ne bi bila ista ulazna kilaza i izlazna. A ako u nekom trenutku prestanem sa drzanjem stoke tad cu sigurno napisati tacan celokupni prinos u decimalu.
 
Mi danas zavrsili,skinuli onaj Dkc 3623,koji je posle 2 ne uspele setve suncokreta posejan 3.juna sa samo 120kg An-a i predusev je kukuruz. Po mojoj proceni ima oko 4t po jutru,ali javljam kad dobijem izvestaj sa vage.
 
Ne valja sto ste imali kise i blazu klimu ?,ovde kad krenu vetrovi da feniraju a napolju +50 na suncu,to je prirodna susara koja ne treba nikome,skida prinos brze nego Lexion 700 serije.
 
Ne valja sto ste imali kise i blazu klimu ?,ovde kad krenu vetrovi da feniraju a napolju +50 na suncu,to je prirodna susara koja ne treba nikome,skida prinos brze nego Lexion 700 serije.
Ne pamtim kisu (ne racunajuci ovu danas). Vec kazem uopsteno kod nas kukuruzi slabo otpustaju vlagu. Moracu sledece godine sa jos ranijom fao grupom probati. Konfites i p9911 nesto su povlazni.
 
Svi znamo koliko staje u prikolice, evo ja sam na primer punu zmajevku pšenice imao najmanje 6580 kg a najviše 9600 kg. Nije neka razlika...
Postoji razlika sigurno ali nikad zadnjih 25-30 god. na toliko veliku razliku nisam naisao. Verujem da si pogresio jer nikako ne moze biti razlika od 3000 kg na Zmajevci ukoliko je isto napunjena.
 
Nisam ulazio 10 stranica u ovoj temi i koji me djavo terao da ulazim veceras! Boga ti poljubim pa stigli neki do Vagona po jutru! Mi ce mo jos jednu godinu da sisamo bombone da bi mogli da zanovimo proizvodnju! Ma jos ovu godinu da se strpimo pa posle kad nas krene :ROFLMAO:
 
Postoji razlika sigurno ali nikad zadnjih 25-30 god. na toliko veliku razliku nisam naisao. Verujem da si pogresio jer nikako ne moze biti razlika od 3000 kg na Zmajevci ukoliko je isto napunjena.
Ja verujem u crveno, vanzemaljce i svetsku zaveru. Nisam verovao da imam pšenicu Arlekin hektolitarske mase 64,8 pa sam imao . Posle kad sam imao pšenicu sa hektolitrom 88 takođe nisam verovao. Istina, nisu bile isto napunjene, ova sa 6580 kg je bila nešto punija... VERUJEM da taj hektolitar nema veze zašto se to desilo, verovatno su gremlini čačkali vagu dok sam merio...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh