Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas počeo Chorintos,vlaga 12,8 na početku,posle se još malo podigla.Na 3,36ha otprilike skinuta 1/4 njive.U prikolici bi trebalo da je oko 10 tona.Tu je još i Tomasov ali je on malo jači.
d3f34e11d36f40bf4094980577ae2932.jpg
f9cd42b6dbfb5dda8ecadf88eeee38e1.jpg


Sent from my HTC U12 life using Tapatalk
 
Kod mene napabirce vagon i jos stave srpsku trobojku na cardak, ha, ha imao priliku da vidim. Reko jbte, al ste bili vredni.
Ti kombajni sto znaju da prospu pa to ti je.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
To mi je najbolja zemlja koja je ajd da kazemo kisla.Niska je zemlja blizu podzemnim vodama.Standardno map 150kg/ha 130kg ureje po kj i laudis.Sva setva na 19.5cm.
Na 25kj mi je manji prinos za skoro 2t kukuruza i 400kg soje po kj.Zato sam i kukao letos.4 km udaljene njive jedna od druge
Dakle Nidzo kukuruz oko 6 t a soje nesto vise od 2 t tamo gde je manje kislo a razlog bio za kukanje.
Kod nas neki prosek soje je od 1200 kg/kj ima dosta parcela samo do 500-600 kg/kj
E vidis to je neki bas jak razlog za kukanje.
 
Samo nekolicina nas na kraju su zaista imala razlog za kukanje izgleda xd,po prinosima mnogih ja nzm kakva je tu susa uopste bila,mi ni u najboljim godinama nemamo takve prinose jbt.
 
2012 година, радио сам на силажи. На 1 хектар је било од 800 кг до 2000 кг у зрну. Кажу људи да такав подбачај није виђен у овом крају.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Meni prošle godine izgorelo 2,8 ha počinilac nije nađen klipovi popadali po zemlji jedva smo našli ekipu koja hoće da radi. Kupili smo klipove neki nagoreli više neki manje, pa onda iz prikolica u kombajn na krunjenje. Jedva jedan što otkupljuje pristao da primi pomešao sa normalnim kukuruzom pa je to nekako prošlo.
 
Prođoh juče u kasno poslepodne auto-putem prema Subotici...u ataru između petlje B. Topola i Žednik video više auta parkiranih uz žicu...Uglavnom cigoši, njih oko 10-12, matori, žene, deca... "beru" kukuruz....cela ekipa vidi se da je uigrana...
 
Добар дрон мало кошта а пуно вреди. Овде сам виђао у атару да лете. Један приватник је ангажовао 2-3 човека са аутомобилима обилазе његове њиве и чувају.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Danas sam obišao soju i usput ovaj kukuruz, u pitanju je SY Carioca, nisam stigao da merim vlagu, dosta se klimaju zrna u klipu. Naravno ovaj je bio najveci klip, a ima i sa 360gr.
1ffe7cb9817d5dfd745fbb7c1342c28a.jpg


Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
Ako se klimaju zrna to znači da je prinudno sazreo

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
LG LIMANOVA oko 5900 kg/kj...predusev kukuruz...vlaga 13,5-14 % KWS KASHMIR oko 7000 kg/kj...predusev jecam...vlaga 14,2
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh