Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kakav je prinos Igore ?
5450kg/kj
Ja sam se iznenadio nisam ocekivao taj prinos,imao sam 4 herbicidna tretmana,stavljao sam slike proletos u temu.
Sklop je bio dosta los nasom greskom 47-55hilj po ha ali na kraju sam zadovoljan.
Najbolja parcela drugi hibrid 4550kg/kj a izgledao je kao 7t/kj u vegetaciji.


Poslano sa mog SM-G980F koristeći Tapatalk
 
Kolege molim za pomoc oko resavanja mog danasnjeg problema. Naime upalili su mi kukuruz parcela od 7 kj ,izgorelo je 3 kj ,bila je policija,i inspektori iz ns ,pocinioc je uhvacen .Sada hoce da se nagodimo oko placanja stete da ga ne gonim preko suda. Kako da procenim kolika je steta i nagodim se kada je parcela izgorela vecim delom po sredini ? Kukuruz je dobar ,kako proceniti rod?
 
I kod nas vidim neke parcele se pale,a kukuruza par parcela dalje....zato sam ja tanjirao gde inace znaju da pale cigani,npr danas skinem kukuruz sa te njive,odma tanjiraca i nakon 2 sata najkasnije sam na njivi i tanjiram,i nek se nose u tri lep... pic.. materine nece od mene ni jedan klip napabirciti kad ne znaju bez paljenja da rade.
 
Kolege molim za pomoc oko resavanja mog danasnjeg problema. Naime upalili su mi kukuruz parcela od 7 kj ,izgorelo je 3 kj ,bila je policija,i inspektori iz ns ,pocinioc je uhvacen .Sada hoce da se nagodimo oko placanja stete da ga ne gonim preko suda. Kako da procenim kolika je steta i nagodim se kada je parcela izgorela vecim delom po sredini ? Kukuruz je dobar ,kako proceniti rod?
75 posto od onog koliko ovršeš na tih 4 kj što su ostala
 
Danas je buraz jurio na njivu koja je pored deponije. Zvali ga kazu gori deponija, a kukuruzi odmah pored.Sa tom njivom stalno neko sranje. Te pale, te svako prolece udju sa smecem u njivu pa skupljaj, u jesen kad se ore izađi sto puta da pokupis dzakove, stiropor i kojekakva sranja po njivi.Sreća pa je neko vec bio zvao vatrogasce i brzo su resili vatru.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Koliki bi bio rod da je bilo kiše kako treba?
Svaka čast na prinosu. Sklop ,agrotehnika?
To mi je najbolja zemlja koja je ajd da kazemo kisla.Niska je zemlja blizu podzemnim vodama.Standardno map 150kg/ha 130kg ureje po kj i laudis.Sva setva na 19.5cm.
Na 25kj mi je manji prinos za skoro 2t kukuruza i 400kg soje po kj.Zato sam i kukao letos.4 km udaljene njive jedna od druge
 
Danas mjerio vlagu u OS Kulak, FAO 450. Bukvalno na isti dan kao prošle godine sam mjerio vlagu ali je prošle godine bio OS Tomasov. Na isti dan ista vlaga, ravno 22%. Što je mnogo mnogo je, za FAO450 i ovako suvu i idealnu jesen on je tak sad za branje u klipu. Prošle godine sam mjerio isto 19.9. a ovršio 8.10 ALI svo vrijeme nije bilo ni kapi kiše. Kako ću ove godine proći ne smijem ni misliti s obzirom da najavljuju ozbiljno pogoršanje vremena od 24.9.

Parcela do moje danas ovršena, Pioneer 9911, FAO 450, vlaga 13.8%. Isti FAO, sijani u par dana razlike. OS više na moje njive neće.
 
Kolege molim za pomoc oko resavanja mog danasnjeg problema. Naime upalili su mi kukuruz parcela od 7 kj ,izgorelo je 3 kj ,bila je policija,i inspektori iz ns ,pocinioc je uhvacen .Sada hoce da se nagodimo oko placanja stete da ga ne gonim preko suda. Kako da procenim kolika je steta i nagodim se kada je parcela izgorela vecim delom po sredini ? Kukuruz je dobar ,kako proceniti rod?
Ovrses preostala 4 kj. Prinos podelis sa cetiri pa dobijeno pomnozis sa 3 izgorela kj. Ako navrses 2vagona on ti placa 1.5 vagona.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh