Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala kolega Coci064,sutra cu tako odraditi
Možeš i tako kao što su ti Barbula i Coci predložili ali ako hoćeš baš tačno da znaš ipak je preciznije ono što kolega Milan89 predlaže. Nije sigurno da su ti baš 3 jutra izgorela pa možete obojica biti oštećeni...
 
Uslužno radio danas kukuruz pored onog mog što je posejan na 15,5 cm, setva na 20 cm, klipovi lepi, tri u čelo naspram mog gustiša, kad na vagi minus 1300 kg po jutru...
 
Iz ovih vasih odgovara resio sam da oivicim upaljen deo kombajnom ,zatim ismerim povrsinu,potom odmerim jutro neupaljenog kukuruza ,uradim ,izmerim koliko na jutru ima kg,da mi on plati tu povrsinu a o nek radi i kupi to sto je izgorelo
 
Najlakše ali i najispravnije,takođe bi išao na varijantu đuture, lupam 3000 eura pa se jebi sa onim što je ostalo ali ako neće onda sud pa krivična za paljenje pa privatna za stres i...itd
 
Biće kako se dogovorite.Sreća tvoja što si našao ko ti je zapalio. Ovde je prošle godine izgorelo dosta kukuruza gde piromani nisu pronađeni a ove pre par dana je na žalost nastradao jedan čovek tokom paljenja žetvenih ostataka pa se nadam da će se ljudi dozvati pameti da ne pale.
 
Poceki danas kukuruz, pionir 0216, predusev suncokret, zaorano 100kg npk i 100 kg ureje u prolec, setva na 24cm, prinos 5500kg/kj, vlaga je u jus. Imamo jos par lanaca, to nam je najlosija zemlja, 6 klasa dosta peska. Ostalo bi trebalo biti bolje, jos ima vlage.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Imao sam srece da ga navatam ,a imam i svedoka koji je brao kukuruz i video ga,zvao sam policiju i oni dosli,posle stigli iz NS neki inspektori. Videcemo ujutro ako se ne dogovorimo ,idemo na sud
 
Bolje nemoj,poslušaj Momu,ostavi čoveka nije ništa loše hteo :haha:
Bio je slučaj u našem selu,čovek palio u Cicijevom ataru i izgoreo čoveku njivu,uhvačen počinilac, došlo do sporazuma ,čovek doneo 3 klipa najveća što je našao i izračunali 75000 biljaka po ha x prosek klipova sa sve šapurinom,ovaj više nikad nije palio.Prošle godine čoveku izgorelo 6 kj kukuruzu ja sam orao pa sam gledao kako se cela familija muči da sklupi.
Baš me interesuje kako u USA prolaze ti što pale?Mogao bi nam Momo otvoriti oči.
 
Ma mislim nije valjda namjerno . Moze se dogovoriti . Samo direktna steta manje troskovi koje nisi imao , kombajniranje ,prevoz i to , i da on pokupi ostatke ako hoce , a ne sve , pa , kamate, pa pretrpljeni strah , emotivna bezanost ,itd , kako ti kazes
 
Ja sam covjeku spalio totalom ove godine dulum,dva kukuruza , neznam ni ja kako se to desilo , nije bilo vjetra , njiva mu niza od moje , njegovo pocinje u nekom starom rijecnom koritu pa se vjerovatno spustio total , mozda sam isao malo vecim pritiskom . Zvao me , ja nebi ni znao tad . Ponudim mu da sracunamo nesto najesen , al on kaze , nema veze ,netreba nista , moze svakom da se desi ,... ? Naravno da cu mu nadoknaditi , opet sam zvao , a on kaze ako das sta das , mozda ce i meni nekad da se omakne ... Kaze na kraju ajde daj mi akumulator za traktor . Moze i tako .
 
Meni je čovek pokosio nivu i pomešao sa svojom,kad je došao da plati ponudio neku kilažu ja sam mu rekao da nije realno i smanjio mu na pola ali to su stvari koje se dese ili dođe do nepažnje (sa hemijom).Ali paliti u ataru a ni pola nije skinuto,suvo ko u barutani to je bolest.
 
Sibica jeste zlo , ja jednom palio kuruzovinu , dva kruga trobraznim plugom prethodno pa opet morao zvati vatrogasce . Vjetar ceka da upalis pa onda zaduva.
 
A sto se tice amerike , drug mi otisao kod brata rodjenog u posjetu u Feniks Arizona . Zivi u gradu u trospratnoj zgradi , u prizemlju i ima terasu . Pili kavu na terasi i ovaj nas pusio cigaru . Bratu mu zvoni mob telefon , zove ga policija da ga upozori da mu dim od cigare ide gore kod komsije kroz prozor u stan i da ne pusi .
 
U americi i tim ''naprednim'' drzavama ,tamo se tuze i u porodicama kao dobar dan a ne komsije,nema tamo nikakvih propustanja ,oprastanja,ili tipa prijatelji smo ovo ono resicemo nekako da budemo oba zadovoljni,ma kakvi bre.Ako je zakon na tvojoj strani samo udri,tuzbe na sve strane za sve i svasta,komsija pokosio m2 tvoje trave,oduvao lisce slucajno kod tebe,ma tuzi bre!!!.To je sve vestacki kod njih,ceo jeb.. zivot,razvod brakova zbog svakakvih gluposti takodje,nista cudno....
 
Uslužno radio danas kukuruz pored onog mog što je posejan na 15,5 cm, setva na 20 cm, klipovi lepi, tri u čelo naspram mog gustiša, kad na vagi minus 1300 kg po jutru...

Ali opet ne znamo.
Koliko je ta njiva dobila gnojiva, odnosno , u kakvoj je "kondiciji" i da li je isto bilo cisto/necisto od korova kao tvoje njive. A takodje ako je susa kao kod nas 2012 godine , sve njive koje su dobile stajnjak (moje) nisu rodile ni 200kg/kj , jer je kukuruz izgorio.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh