Kukuruz 2019

Bas drasticna razlika. Hvala sto nisi zaboravio da objavis rezultate :osmeh:
 
Potop:cry: skinute dve njive sa Telecke visoravni druga klasa zemlje (obe imaju isti predusev jecam i obe su dobile 130 kg mapa velikog plus 130 16X16X16 po kj radjena analiza zemlje plus 160 kg ureje, posejane su 20 aprila) prva njiva ns 6140 posejano na 24,5 dala je 1800 naplativog zrna vlaga je bila 16.3 druga njiva dekalb 5075 sejan na 22.5 je dao 3000 naplativog zrna vlaga je bila 14.2 biljke su imale normalnu visinu cak je i ljustika bila solidne duzine ali klipovi su bili jako mali jednostavno nisu kisu dobili ceo jul i avgust
 
Pozdrav ekipa imam pitanje. Pre neki dan kolega je merio na njegovim njivama i vlaga mu je 20 a sejao je pionir. a ja sam sejao dekalb 5075 predpostavljam da su slicne vlage. sada bih da oberem danas sutra. pitanje je da li smem da okrunim odma i da dzakiram i da dajem svinjama mesano sa superom ili mora da stoji do proleca da ne bi pocrkale svinje? kakva su vasa iskustva
 
Pisano je vec malo ranije u temi do nekih 16-17% bi moglo ali bolje sto manja vlaga. A sto bi svinje pocrkale ?
 
Не би баш поцркале али би било проблема са прирастом, стварање шкартова код залучене прасади. Крмаче би теже улазиле у еструс или не би уопште улазиле. Некрозе репова и ушију итд .

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ни ти свињи нису ко што су некад били :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Drugo je ako je kukuruz bolestan jos na stablu ili ako je prevelika vlaga pa se ubudja tu ne pomaze ni da stoji do proleca, ali ako je normalna vlaga do 16-17% nista nece da im fali. Ja godinama skinem jos sa 17-18% par tona da pravim koncetrat jer nestane stari i nista ne bude ni prezivarima ni svinjama.
 
Nov kukuruz se ne preporucuje za svinje narocito mladjim kategorijama. Preporuka je da posle krunjejna odstoji bar dve nedelje makar da je mala vlaga.
 
Nazad
Vrh