Kukuruz 2019

Gledano od dole ka gore prvo idu 3 klipa 9903, nakon toga 9911, posle KWS Konfites i na kraju P0412. Vlaga istim redom 17,2%, 18%, 18,4% i 19,3%
Sacekace u tom delu vrsidba jos neko vreme. U drugom potezu imam 9911 i 0412 verovatno je manja vlaga, videcemo kad uberem uzorke.
80f40005e894214562cdd1ddb3a00c13.jpg


Послато са Moto G (5S) помоћу Тапатока
 
Nisu dugo dobili kišu... Ali ovde je jako visok nivo podzemnih voda i izuzetno je jaka rosa. U najvećoj suši na ovoj zemlji kukuruz ispod 6 tona po hektaru nije, samo preko.
 
Jutros na brzinu uzmem tri klipa 427 odnesem da izmere vlagu. 20 % . Posejan dvadeset i nekog aprila.
U subotu ga najverovatnije skidam iako mu nije još vreme,ali ne mogu da čekam zbog lopova. Kipovaću u šupu,pa ću pratiti stanje.
 
Cini mi se da je neko pisao da je sejao ove Caussade Ultra hibride. Kako se cine sa potencijalom prinosa u odnosu na obicne ? Bila je neka prica za NS i ZP ultra hibride da im bude manji prinos od originala, pa ne znam koliko to pije vodu.
 
Ajd ako ne zaboravis izbaci, ubacio bih ga za neke njive gde imam problem sa sirkom. A ne mogu da posejem suncokret jer je blizu reka i vrbaci ptice bi me urnisale
 
Darko Dren predpostavio sam da ima neku vodu blizu. Prosto je neverovatno da sad izgleda tako, osim da je sejan jako kasno. Inače moj kolega ima vikendicu kod tebe u Drenu pa kad budem dolazio kod njega mogli bi se videti pa ako možeš pošalji mi broj na pp.
 
Nazad
Vrh