Kukuruz 2019

ja reko da vidim koja je cena kukuruza kad ono prepucavanje ko je pametniji a od najava cena nista evo ja sam nesto nacuo da se pominje 14,50 sa pdv novi kukuruz
Nema veze,važno kolega da ste se vi javili i da znamo da ste živi,evo još malo pa 200 poruka za samo deset godina...Evo snimak iz vršidbe kukuruza,ovim putem se izvinjavam najvećem kombajneru u istoriji Johanu kojem nisam verovao da čovek može da vozi kombajn i dva prevoza sam i odjednom...
Uspeo i ja ali je snimak malo haotičan,važno da nisam nikog istarupirao.Na kraju mi je član Šale pomogao da sve vratim kući,još moram učiti te tehnike gde se voze tri mašine odjednom.:haha:
 
Poslednja izmena:
Mas 56,stabljike jos uvek dosta zelene,nece biti uskoro za vrsidbu...
d22232cd965739b5b0498f40429b097a.jpg
ca648e12b151da42c5fb59872fbecb60.jpg


Послато са SM-J610FN помоћу Тапатока
 
Sta ste mu radili, sram vas bilo, cim ga nema od podneva verovatno jos nije stigo iz atara ili je mozda negde u mraku razvije slike😀
Iznenadicete se sutra kad postavlja slike!
 
Pa ja sam recimo probao,oteram prvo prikolice na njivu,pa se vratim traktorom po kombajn,pa kad završim onda vratim kombajn pa traktorom po prikolice,pa psujem pola sata što ne mogu tandeme da zakačim,uvek fali malo levo desno a rudu nemož mrdnuti,i tako to...al njive su mi velike ili blizu jedna do druge pa radim ceo dan bez da se selim po ataru...
 
Ja angazujem zenu dodje po mene kolima i vrati me za kombajn ili berac koji je zakacen za drugi traktor da ne moram bar da otkacinjem zakacinjem
 
Ma čika jovo, lako je traktor zakačiti za nešto,mene muči kad kačim prikolice jednu za drugom,mada nekad uspem iz prve,a nekad ne bi pa da si pita...a na duple duži u kukuruzu moram staviti po jednu na svaki kraj i na sredinu jednu ili dve jer kad je dobar rod ne izlazim ma kraj sa kombajnom...kasnije sam probao da vršem iz sredine njive pa ih poređam na sred srede pa mi lakše al da bi to odradio treba njiva biti započeta...bilo kako bilo lakše je mnogo kad je tata zdrav bar traktor da tera ili što imam čika Mileta...(drugar moj,ko me zna zna da je čika mile moja desna ruka)
 
Ma nije sremac ni to muka, muka je kad ne rodi, a stoka gladna pa treba da se kupuje..
Al nije ni to muka, nego je muka kad nema para, pa ne moze da se kupi..
Al nije ni to muka, prodajes jedno po jedno grlo i hranis ostale, a tebi sipak..
Al nije ni to muka, nego je muka kad nemas stoku, a nemas ni zrno da prodas, a troskova pun qrac, a treba opet setvu izvesti..
Al nije ni to muka, nego je muka kad je covek, il mu ukucan tesko bolestan onda jbs sve...
 
Možda sam trebao slike staviti u temi nikad ovako.
Malo nas uhvatio nevreme! A imamo i dobre ljude koji na putu ne može pa kroz kuruz!
3eb7eab941cff98a6bde9e9bbd8419ca.jpg
cedf8fd90c28bb010d2a290110d3aa15.jpg
3e4550b15af70d8161d325a4898729cb.jpg
d667be5594eb41fd0bb51cd6d19248e5.jpg

Sa druge strane njive:
moj
ff3fd04cb5078049532056e2e55de714.jpg

A preko puta komšijin:
8fe98224c9c2e401271c273c5fe1cb93.jpg
 
Ma ko vas sisa kad neznate da se snadjete. Ja sam naso traktoristu koji je uvek pri ruci a satnicu koju zaradi uvek odradim .........Znam da sam omasio temu skroz ali nisam mogao odoleti na prethodne postove.
Pretpostavljam da tu satnicu za traktoristu odradiš u trećoj smeni?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
@frenky ima li jos takvih traktorista u tvom kraju,, meni fali samo jedan, kod mene su jako deficitarni

inace zavrsio sam berbu kukutuza u klipu,bice i par slika kasnije, hibrid je bio po725, cenim rod na oko 5t/kj, planiram da za koji dan krenem skidanje u zrnu ranijih fao grupa, krecem od poo23, pa 9911, kws 2370, od kosada pinki
 
A kako vozi kombajn i 2 prevoza ?
Ma to je sve lagurija tog Johana,mi smo kasnije razvili celu teoriju praveći se da je to istina.Daću ti jedan primer-Radio je kao kombajner 1982 godine kod pokojnog Brana Tuvedzića i pogodili su 200 hektara ječma da odrade uslužno petrovaradinskoj zadruzi.On i starac voze kombajne,Brane,sin Stevica i ćerka Dragana prevoz.Tu sad kreće lažija i on meni kaže ovako-Tu ti ja komšija cepam ječam drugom pun varijator kad Stevica i Dragana ne mogu da spuste po dve vagonke pune ječma niz neke brežine zbog straha.Uzmem ja prvo Imt 5100 sa dve vagonke,pustim 13 km do zadruge pa onda Imt 578 sa dve zmajevke a kombajn samo vrse.Tad ja pitam :Ko vozi kombajn?Onda on poludi i pocne da se dere na mene,sta znam ja balonja kako su nekad pravi ljudi i kombajneri radili.Sad kad je neki nemoguc posao kazemo da bi to samo Johan mogao...:haha::sjasi::haha:
 
Nazad
Vrh