Kukuruz 2019

Pgr fora je u tome sto nam je malo zamorno to sto linkujes. Vidis koliko stranica ima tema kukuruz ukupno. Davno smo vec o tome pricali o visini klipa npr i ogledi su postavljani. Uzgred ta visina klipa je jako malo bitna a mi koji znamo npr iz iskustva da je kasna sjetva istog hibrida redovno visi i visi polozaj klipa. Nego je to davno prozvakano kao i koliko kukuruz iznosi kog elementa pa ako nije desetak puta pisano do sada . U tome je fora .
 
Momo, fora je što on misli da je forum nastao od kako se on učlanio. Toliko već godina, i svake godine se piše i diskutuje, kače slike, u ratarskim temama su uglavnom najaktivniji članovi koji već godinama prate i pišu. Mnogi se znaju i lično, vidjaju na okupljanima, mnogi se i druže, itd.
I onda dodje ovako jedan nov i ovako pun sebe, nadmen, prosipa nam pamet. Kao da smo mi od juče u ovim vodama...

Daj druže koju sliku tvojih useva kad već tako sve znaš. Šta mi samo tu izbacuješ koje kakve linkove...
 
Da ste vi stvarno tako pametni, odgovorili biste MIRBAN-u, pa ja ne bih ni našao za potrebno da se uopšte registrujem - https://poljoinfo.com/threads/kukuruz-2019.17613/page-87#post-1470586

E sad, to što je vama "naprednim" poljoprivrednicima zamorno da čitate i istražujete o poljoprivredi na poljoprivrednom forumu je upravo najbolji indikator razloga zbog kog je srpska poljoprivreda spala na tako niske grane.

Kad biste se malo manje bavili grudobusanjem i zaklinjanjem u vaše samoproklamovano znanje, možda biste shvatili da je Holandija, koja ima manje sunčanih sati od Srbije i otprilike upola manju teritoriju od "naše", druga na svetu po ukupnom izvozu poljoprivrednih proizvoda, i samo od poljoprivrede zaradi nekoliko puta više nego cela Srbija od svega što napravi - https://www.government.nl/latest/ne...ural-products-exceeds-90-billion-euro-in-2018 - kako to da, pored toliko vas sveznalica, Srbija ne može da dobaci do holandskih 10%?

Što bi rekao jedan tip na kojeg se verovatno mnogi od vas lože, спасибо за дружбу.
 
Ми смо милион светлостних година иза Холадније и осталих Еу Држава глупо је правити таква поређња....Сети са само ратова и кроз каква времена смо прошли јбт добро нас и оволико има.Иначе обран у клипу Дкц 4934 влага 27% 2,5 вагона глипа са 4кј....
 
Verovatno na nekom savremenom i modernom gazdinstvu (nalik onim Holandskim), jer sa tolikim znanjem sigurno je mnogo i visoko napredovao. Nije kao mi, na niskim granama.
 
Nekima izgleda nije jasno bas gde smo mi a gde su oni. Ako si i sam procitao post zakljucio bi da holandija taj svoj poljoprivredni profit najvecim delom stvara od cveca mesa jaja mleka povrca. Sto znaci uslovi na otvorenom polju odgovaraju tim usevima ,staklenicka proizvodnja ,plus ispasa i silaza( bas ne treba mnogo suncanih dana ali zato imaju padavine) i ceo sistem EU davanja za stocarsku proizvodnju. Gde je Srbija tu konkurentna? Genetika je sigurno kao i ovde skupa, znanje kosta. Ali i hleb druze tamo kosta jedan Evro pa i vise.Znaci pravi se prostora da svi zarade u lancu,poljoprivrednik mlinar pekar trgovac. Zamisli kada bi kod nas hleb kostao jedan evro? Tako da o tome gde je holandija a gde smo mi nije ti kolega nikako za poredjen.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da ste vi stvarno tako pametni, odgovorili biste MIRBAN-u, pa ja ne bih ni našao za potrebno da se uopšte registrujem - https://poljoinfo.com/threads/kukuruz-2019.17613/page-87#post-1470586

E sad, to što je vama "naprednim" poljoprivrednicima zamorno da čitate i istražujete o poljoprivredi na poljoprivrednom forumu je upravo najbolji indikator razloga zbog kog je srpska poljoprivreda spala na tako niske grane.

Kad biste se malo manje bavili grudobusanjem i zaklinjanjem u vaše samoproklamovano znanje, možda biste shvatili da je Holandija, koja ima manje sunčanih sati od Srbije i otprilike upola manju teritoriju od "naše", druga na svetu po ukupnom izvozu poljoprivrednih proizvoda, i samo od poljoprivrede zaradi nekoliko puta više nego cela Srbija od svega što napravi - https://www.government.nl/latest/ne...ural-products-exceeds-90-billion-euro-in-2018 - kako to da, pored toliko vas sveznalica, Srbija ne može da dobaci do holandskih 10%?

Što bi rekao jedan tip na kojeg se verovatno mnogi od vas lože, спасибо за дружбу.
Kao sto rece jedan veliki vodja i spasitelj....
Srpski seljaci su lenji, hoce sa mesec dana rada zive godinu dana
Kad budemo radni i vredi onda cemo obici holandiju i mnoge druge
 
Internet je cudo, par klikova i odmah postanes covek koji tajnu zna 😁 Svi znaju kako treba da se radi i gde su pare, ali su dobri pa otvaraju drugima oci 😁 Pa onda neko gleda sa strane auu 12t kukuruza x 20 din sad cu ja da se obogatim, evo arenda 800€ samo da budem glavni u selu, pa jos daj i nove masine da se okrenu kad prodjem kroz selo, pa tako razmislja jos buljuk njih a onda ih obraduju sa 15 din, a kukuruza ko pleve, stizu krediti, a i crni audi se mota oko kuce daj samo da ih skinem sa vrata pa moze i za 14 din samo prste da ne lome, pa onda sledece godine neko drugi pomisli isto za psenicu i ajmo opet istu pesmu, pa dok se izredjaju sve kulture iz plodoreda, onaj kome je poljoprivreda jedina opcija moze samo da pliva u tim fekalijama.
 
Imam samo jedan komentar na gore napisano o Holandskoj poljoprivredi. Holandija otima zemlju od mora, sire se postojece povrsine a to nije mala investicija. A kod nas se plodna zemljista uzimaju za pravljenje raznih industrijaskih parkova, soping centara itd. Znaci tu je stanje svesti politickih vodja i ministarstava. Oni bi da proizvedu da podmire spostvene potrebe da ne zavise od uvoza a nasa politika je da smanjimo domacu proizvodnju kako bi sedodvorili vecim proizvodjacima od nas u EU i uvezili hranu od njih a ujedno i da uvoznici(uzgred prijatelji vlasti) malo skupe kajmak. Sad dal se kraducka i u naprednijim zemljama ne znam, ali ni tamo poljoprivrednci ne zive svud lagodno i nisu uvek zadovoljni stanjem. Nije bas kako se prikazuje u literaturi, televiziji itd itd. Vidimo kako se lako manipulise medijima kod nas znaci moze i kod njih. Najcesce vidimo neka velika gazdinstva i korporacije, sto bi vrlo lako moglo i kod nas da se snimi kad bi se obisla neka gazdinstva i neki tamo lupam iz Tunguzije bi mogli da komentarisu isto ovako na svom forumu kako je Srbija napredna u poljoproizvodnji i kako bi trebalo da se ugledaju na nas.
Da nam treba mozda neko dodatno usavrsavanje sigurno da da, ali sam siguran da ne mogu ni neki strucnjaci da imaju bolje poznavanje nasih lokacija, mikroklime, uslova itd od nas samih koji sa ovom zemljom prakticno disemo. Njihova ispitivanja nikad ne mogu da budu ista na cernozemu, crnici, smonici ili ilovaci da ne nabrajam dalje.
A iskreno kakvi su nam uslovi, i odnos prema poljoprivredi dobro mi i opstajemo. Dzaba mi svi da budemo inzenjeri poljoprivrede kad nam ni to ne bi pomoglo.
Tako da je normalno da u trenutnoj situaciji to nabijanje na nos nekim znanjem, literaturama, cudima mudima bode oci ljudima koji su ovde dugo na forumu kako bi se druzili, stekli nova poznanstva na forumu, podelili svoja iskustva iz prakse i culi tudja i naravno naucili nesto novo i primenili mozda kod sebe. Znanje je znanje ali i praksa je praksa. Moj rodjak je zavrsio medicinu trenutno je na specijalizaciji kaze mi da cak i tu nije isto sto su ucili na faksu i sta im se desava u praksi. Da ne nabrajam dalje u drugim oblastima
 
Poslednja izmena:
ja reko da vidim koja je cena kukuruza kad ono prepucavanje ko je pametniji a od najava cena nista evo ja sam nesto nacuo da se pominje 14,50 sa pdv novi kukuruz
 
Nazad
Vrh