Kukuruz 2019

Recite vi meni koju semensku kucu i koji hibrid posejati na repiste?
 
Paka sam imao jedne godine,mislim na bostanistu i nije mi se nesto svideo. KWS nisam nikada do sada sejao. E sada sto se pionira tice rekli su mi samo neke ranije fao grupe. Niko ne spominje dkc.
 
Kako to kad je po svim svetskim standardima dekalb bolji po otpustanju vlage od drugih? Kod mene 0216 svake godine ide na oko 30 lanaca, vecinom gde je predusev bio suncokret.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Koliko bi bilo pozeljno da se baci vestaka ( 6-24-12) pred oranje gde je repiste ? Inace nikad se nisam susretao sa repistem kao predusevom (repu ne sejem),ovo sam uzeo neku zemlju u arendu pa bih tu i sejao kukuruz.
 
Koliko bi bilo pozeljno da se baci vestaka ( 6-24-12) pred oranje gde je repiste ? Inace nikad se nisam susretao sa repistem kao predusevom (repu ne sejem),ovo sam uzeo neku zemlju u arendu pa bih tu i sejao kukuruz.

Ako nisi radio analizu zemljista bolje idi na pk 20-30 jer repa enormno izvlaci kalija iz zemlje naspram fosfora. A isto tako kukuruz trazi vise kalija nego fosfora. Bolje baciti i 100 kila 0-20-30 nego vecu kolicinu ovog tvoga za istu cijenu. E sad ako si vec djubre uzeo a sta cea makar 200 kila po jutru takve formulacije. Ja inace bacam oko 200 kila 0-20-30 po jutru iako negdje nema potrebe po analizama ni 100 da bacim. Al takva je zemlja rijetkost
 
Od pionira cu ici p0725 za klip, a za zrno nesto manje fao grupe, 0023, 216,po423 videcu jos kad naprave cenovne grupe. I razmisljam nesto od dkc za poredjenje sa pionirom, dakle ista njiva, ista agrotehnika, po pola,pa da vidimo.
 
Kod nas već odavno napravili grupe i cene...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Lično nisam dobio cenovnik, ali poljoapoteke imaju. Znam ono što sam uzeo, 9911 i 9241 su prva grupa a 0164 2 grupa...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ove sezone Pioneer, bi trebalo svugde da bude ista cena, a prva grupa kreće od 5700 minu 250(popust na zeleni papir)
 
Nazad
Vrh