Kukuruz 2018

Adengo Bayer ili Camix Syngenta ?
Ima li ko iskustvo, znanje ?
 
KWS Konfites sejano 16,04,
w86n4j.jpg

2wgui5c.jpg
 
Kod nas je totalno suvo zemljiste, vlage nema nista. Sijao sam komsiji 16.04. juce gledao, pustio klicu nekih 2cm. Juce i danas sto smo radili prasina sama, vlage nema ni na 10cm dubine, katastrofa..
 
Sutra i ja sejem neka zaostala 2 kj. danas spremao a ono iza spremača ogroman oblak prašine,bukvalno se nevidi ništa iza tebe,nadam se da ću na 6-7 cm . naći još neku vlagu da i to posejem...:ppozdrav:
 
Vlaga u sjetvi , na dubini sjetve , nije do Boga , to je ipak ljudski faktor . Bilo koje godine , pa i ove . Ne smijemo sebi dozvoljavati takve propuste . Moramo biti realni . Lično imam ove godine samo na jednom mjestu takav problem . Čak i sa proljetnim oranjem se može urediti , al pamet uglavu . Evo sada ako se mora orati ili tanjirati ili šta god , mora ići priprema u roku od par sati najviše , a nikako danas orati a sutra spremati , ili nedaj bože preći oranje jednom pa ostaviti ..Poslije kažemo nema vlage ? Na zimskom oranju normalnom , u aprilu ili početkom maja , na bilo kakvoj godini ,pa i ovakvoj , ako nema vlage na dubini sjetve , do nas je .
 
Momo, ne bih se slozio. Kod mene je sve zimsko oranje, zemlja je suva kao barut. Iza traktora se nista ne vidi od oblaka prasine..
 
Predjes jednom oranje prije zime nečim , dali tenjiračom , ili drljačom , spremačem , pred sjetvu nečim čime bilo , ali plitko (nikako tanjirače ili spremač sa krivim kukama zakrkati duboko ) i mora biti vlage osim ako je brdo . Oranje zimsko ako je ravno baš uzorano ili razrivanje može i bez zatvaranja prije zime da se sredi bez vadjenja vlage .
 
Sve ja to Momo razumijem. Tanjiracu uopste ne koristim. Oranje je toliko tvrdo kao da nije jesenjsko, , stanje je katastrofa. Kod mene je 95% njiva u brdu. Jutros sam jednu parcelu odradio za silazu, i jedino u njoj ima vage, i tako se lako i fino pripremila, a ovo ostao sve suvo..
 
Predjes jednom oranje prije zime nečim , dali tenjiračom , ili drljačom , spremačem , pred sjetvu nečim čime bilo , ali plitko (nikako tanjirače ili spremač sa krivim kukama zakrkati duboko ) i mora biti vlage osim ako je brdo . Oranje zimsko ako je ravno baš uzorano ili razrivanje može i bez zatvaranja prije zime da se sredi bez vadjenja vlage .
Zato stalno pricam ljudima da se zimska brazda zatvara pred zimu. A da se u prolece samo seje bez ikakvog spremanja. Malo ruzno izgleda njiva ali nice sve i ima vlage za susan April. Naravno da nemoze ni to da pomogne ako nema kise u duzem periodu ali ce biti roda svakako.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ne bih se slozio da ce biti roda,smatram da ce biti nicanja i boljeg starta ali ne moze toliko vlage da se akumulira da bi se stvorio rod.

Sent from my C6603 using Tapatalk
 
Dobar je kada se slože sve kockice i traži vrhunske uslove.434 je mnogo stabilniji od njega ali hoće da polegne dok 427 ima izuzetno čvrsto stablo i ne poleže.
 
Nazad
Vrh