Kukuruz 2018

Da ima u pioneer katalogu za svaki hibrid. Pre su pisali od 8 do 12 stepeni zavisno od hibrida a sad piše od 10 do 15 stepeni. Zašto su podigli , ne znam .
 
Sejao sam nekad pocetkom Aprila a za Blagovesti padao sneg pa polovinom Aprila mraz a kukuruz se uvrstao 20 Aprila.
Ne brinem se za njega samo kada je u zemlji.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Temperatura od danas na dubini od nekih 10ak cm .





G]
n1cvfc.jpg
[/IMG]
 
Nije svejedno u koje se doba dana mjeri temperatura.
Zna li netko, jel se preporuka od 10-15°C za sjetvu kukuruza, odnosi na jutarnju, popodnevnu ili srednju dnevnu temperaturu?
 
Mislim da je pravilo da temp ne pada ispod npr 10 stepeni u toku celih 24 sata, al javice se vec neko strucniji
 
Ja sam na nekom predavanju slusao da nije dosta da temperatura zemljista predje zadatu, nego da ne pada ispod zadate...Gde i od koga sam to cuo nemojte da pitate, ne secam se vec...
 
Ja sam na nekom predavanju slusao da nije dosta da temperatura zemljista predje zadatu, nego da ne pada ispod zadate...Gde i od koga sam to cuo nemojte da pitate, ne secam se vec...
U pravu si treba meriti 3 dana za redom u jutarnjim podnevnim i vecernjim satima i ako ne pada ispod 8 stepeni onda setva.
Ali jedno kazu strucnjaci a drugo je u praksi. Kisa praznici pa opet kisa i odosmo na kraj rokova za setvu.
Po meni je cim mozes da udjes u njivu sej. Od 30 marta do 30 aprila.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Gotovo je.Ko je posejao,posejao je.Ljudi nemojte preterivati.Prošle godine ste bili svedoci rane setve a još i godina nikakva i sigurno se promrzline nisu odrazile na prinos.Da su godine normalne kao što nisu trenutno bi bili zauzeti ispuštanjem vode iz parcela.
 
Ne bojim se ja setve ni u maju uz jedno dve dobre kise u julu. Jos nikad nije ostalo ne posejano pa nece ni ove. Presevali ovde dosta juna 2014, pa imali solidan prinos. Samo kisa i kisa :osmeh:
 
Nazad
Vrh