Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na promociji Pionira zimus, regionalni menadzer I promoter su govorili o gustinama setve. Kazu da mi u ovom delu imamo dosta losije klimatske uslove u toku leta a po negde I losije zemljiste u odnosu na odredjene delove Backe, Srema I Banata za gde su najvise I napravljene one preporuke u katalozima. Po njihovoj prici treba za nijansu redukovati sklop biljaka u odnosu na preporuku u katalogu. Ali opet ne treba preterivati I sejati previse retko. A pre toga su kao primer razlike klime I zemljiste uzeli su hibrid P0704. U delovima Stiga I po Vojvodini je razvalio 2016 u ogledima I proizvodnji. A u Centralnoj Srbiji su ga mnogi hibridi presisali.
 
Ja sam isto sejao na 21cm pionire 9911 i 0216.
Bojim se suše, a i kada napisu preporuke to je za idealne uslove verovatno i sa navodnjavanjem

- - - - - - - - - -

Ove godine bicu zadovoljan i sa 6t jusa po kj :osmeh:
 
Danas obisao moj zp 606 koji je sejan 1.4. Vrste se poznaju ima dobru boju i gura 4 list. U cetvrtak sam ga isprskao Adengom i sad pada kisa sto je dobro za preparat. Od sutra krece sunce i toplije pa ocekujem da bude jos bolji. Za sad zadovoljan.
 
Da rodi toliko, ili, kada ti gazda svede na taj prinos :osmeh:

- - - - - - - - - -

Većina Pioneer hibrida imaju genetski ograničenu veličinu klipa, i sa ređim sklopom, nemogu nadoknaditi prinos u dobroj godini. Ovo govore promoteri, a provereno i u praksi.

Koji npr Pionir? 9911 lane i na 19.6 i na 21cm u 50kg razlika po kj. U DKC temi clan Nikt je imao sa 5031 odlican prinos na cca 22cm ako se dobro secam.
 
Ja sam sijao 9911 prošle godine na 1.5 hektara i bio sam izuzetno zadovoljan. Sijan je na 17-18cm, dobio je (po hektaru) 500kg UREA prije sjetve, 500kg 3x16 u sjetvi i 500kg KAN prihrane. Dvoredni Burgoin je morao da radi u najmanjoj brzini jer nije mogao da proguta klipove, prinos sam računao po kubikaži prikolica klipa (svaka je punjena sa po dva bunkera) i kada sam to preračunao na suvo zrno, imao sam oko 14-15 tona po hektaru. Zrno stvarno vrhunski kvalitetno, odlično otpušta vlagu, bikovi ga jedu kao blesavi. Hibrid za svaku pohvalu. Ove godine sam ga posijao hektar i jedan hektar P0412.
 
Mišljenja sam da hibride Fao 600 i 700 grupe zrenja ne treba sejati ispod 23cm, ja sam moje posejao na 25, dok 300,400 i 500 treba sejati izmedju 21 i 23 cm. Čini mi se da u dobroj godini sejan na 19 i na 23 razlika nije znatna dok na susnoj se desavalo da na 19cm bude jako los dok na 23 da bar neki prinos.

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Danas poceo da nice pionir 9911 sejan 13.4. Nemogu da verujem da je bez problema nikao u teskim uslovima bilo je i mraza i hladnoce a Korimbos u odlicnim uslovima propao nacisto.Videcu kakav ce biti pionir prvi put ga sejem.
 
Da li mogu priskati kukuruz sa Gat Go insekticidom (imidakloprid 200g\l)protiv kukuruznog pipa?Ako jeste onda sa kojom dozom?
 
Slika od pre par dana. Ostao je jedan mali deo da nikne. Ostalo je uspelo da izađe napolje.
d41f3b67c3c8ed88d64595fed5753479.jpg

a66239dffa1bac98bd6c54abb5a07a96.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh