Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Mogu oni pricati sta zele, mi ionako im nista ne mozemo.
Meni prosek na DKC 4717 i 5031 je bio manji od 200 kg/kj
Promoter Dejan kad je bio kod mene rekao da u zivotu nije jos video tako nesto.
Pitajte ga Juzno Banacani na promocijama.
Druga stvar je da nikad na promociji nece to otkriti javno, nije valjda decko lud da posao izgubi
A evo njihov katalog za 2018 i ova dva hibrida.
896fe100cb67363d2fd41c305412f598.jpg

fdf92d747d911c9064cd69f3b2c9463f.jpg





Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A ne...danas na prezentaciji kws u vrscu bio...po njihovim tabelama banat je najvise stradao u prinosima(sto jes)...ali kad sam video cifre...sto kaze otac kad ovo oni gore iz Nemanjine vide,nije ni cudo sto nece da proglase susu...prosek je po njima za nase podrucje od 5800 do 7000 kg po h...da sednes i places.
Bio i ja danas, smorili su strasno. Jedino onaj agronom iz tamisa bio interesantan sa vidovima obrade. A kako da nema kod kws uopste rezultati ogleda, mora da su bili dobro?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Mogu oni pricati sta zele, mi ionako im nista ne mozemo.
Meni prosek na DKC 4717 i 5031 je bio manji od 200 kg/kj
Promoter Dejan kad je bio kod mene rekao da u zivotu nije jos video tako nesto.
Pitajte ga Juzno Banacani na promocijama.
Druga stvar je da nikad na promociji nece to otkriti javno, nije valjda decko lud da posao izgubi
A evo njihov katalog za 2018




Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja sam imao 5031 i posejao sam ga 22aprila sto je za nasu zemlju kasno za kukuruz kad je imao par lista kukuruz sav je bio stresiran i ja na 5 klasi zemlje uspeo sam da ostvarim 1000kg/kj prosek,cudi me kako to da kod vas tako malo ispalo?A imate daleku bolju zemlju od nas
 
Ja znam da je bio posejan na peskovitom i nesto brzem zemljistu ali sto je previse previse je. Uzas koji ne daj Boze da se ponovi. Prvi su Dkc u ataru izgoreli i do kraja i crkli.
 
@Maxa
Nikakve veze nema uticaj zemlje uz prinos 1000kg/kj, tu su samo vremenski uslovi tj neuslovi.
 
Ja bi ove godine još više pušio da nisam imao dkc na jednoj velikoj parceli.Pionir iste grupe zrenja je dao skoro 1,5 t manje po kj nego dkc.
 
Sve zavisi od zemlje i vremenskih uslova prvenstveno,obrada utiče ali tek kad su ova dva uslova ispunjena.Već sam pisao da sam imao i prinos od oko 3t/ha i to na drugoj klasi zemlje ali i oko 9 t/ha na 4,5,6-oj klasi zemlje tako da je neki prinos ove godine bio oko 35 t na 6,5 ha.Nije sjajno ali u odnosu na godinu je opet bolje nego u nekim drugim delovima zemlje.U svakom slučaju sledeće godine ide samo 1ha kukuruza.Ostalo je pšenica i soja.
 
Sramno je da postavljaju podatke za prinose za J. Banat na tim hibridima od 9.5t do 10,4 t sto je skoro 6t po kj. ili razlike od samo par t izmedju severozapadne Vojvodine koja je pokisla skoro svake nedelje i J. Banata gde nije skoro uopste padala kisa.
Ali neka ih, svako ko je imao te hibride znaju da lazu ko psi.
 
Tesko pitanje :osmeh::sta: Preostalo mi je nesto 5222 za oko 1kj, razmisljam ako se budem odlucio opet jos za koji Dkc da probam 5632 ili 5830 i to samo zato sto sin insistira.
Ako se ja pitam kolko sam revoltiran na njih djabe da mi daju seme ne bi vise to djubre smeo da posejem. Razmisljam i o nekom Pioneeru ili KWS mada ih nesto ne volim jer su uvek do ove godine kad sam im dao sansu bili slabiji od Dekalba, plus veca vlaga. Pisao sam i ranije da sam opet u obdanistu sto se kukuruza tice, jos uvek pojma nemam sta da posejem a i ako budem doneo neku losu odluku necu mnogo da se sekiram jer cu posejati ukupno 7 kj kukuruza.
 
Peet ,imao sam ja drugih hibrida pored dkc,bili su lošiji od njega iako su jednog momenta, vizuelno bolje izgledali (nisu uvijali listove).
 
Kad sejete te oglede za semenske kuće predpostavljam da oni donesu konkurtski hibrid, da li su to zapakovane vreće sa deklaracijom ili onako iz džaka pa ko zna šta je unutra i zašto kad već sejete ogled sa strane neposejete po koju mašinu drugog hibrida pa već kad se zezate sa merenjem izmerite na kraju i to čisto radi upoređivanja.
 
Seme za ogled, konkurentskih kuća je original zapakovano sa važećom deklaracijom.Predhodni post se odnosi na parcelu koja nije bila zvanični ogled.
 
Ja ne mislim da su DKC superiorni kako to promoteri pricaju. Vec sam pisao da je kod mene KWS dao najbolji prinos istina na maloj povrsini ali samo 100m dalje od njega DKC 1t/kj manje je dao. Kod mene kao i kod Peet-a opet u prvi razred. Podelicu verovatno 1/3 dkc 1/3 p i 1/3 kws
 
I mene to interesuje,znam da su problematični sa vlagom.Jel ima neki kws raniji da je dobar i da relativno brzo otpušta vlagu?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh