Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas brao 684; kasno krenuo jer je bilo oće kiša - neće kiša. Najbolji do sad; oko 5,5t klipa po jutru. Nisam stigao da završim, počelo nevreme. Ostalo je još nešto manje od 1.5kj.
 
I mene oterala oluja sa njive...sta ce od kuruza ostati sto je na njivama ne znam,ovo je vec druga olujs za kratko vreme a on zreo i vec ga je bilo na zemlji dosta,a sad ko zna...vise se isolati ove godine pabircenje neg sto smo ga sejali..
 
Obrao kuruze još pre neki dan, Pioniri zadovoljavajuci s`obzirom kakva je godina ali Konsens ipak ostaje šampion kod mene, presisao ih je čini mi se sa lakoćom.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
20170918_130227.jpg
20170918_123120.jpg
20170918_130247.jpg
20170918_130232.jpg

Kukuruz posle oluje

- - - - - - - - - -

Pogodite koji je usev bio na zadnjoj slici:sta:
 
Kukuruz,ali je ocistio njivu vetar,pardon oluja.Danas u obilasku jedne moje sam isto video,komusina od kukurza 500+ metara dalje od njive po pasnjaku razvucena.
 
Koja luda godina...
Ja sam kod mene gledao ima svasta steta je 30.posto sigurno.Ali opet tu je pokupicemo ga sta da radimo.
 
Jedino da kupis sam?
Ja sam razmišljao da platim radnike da kupa pa na kraju odustao.Novi kukuruz ce biti oko 15 -16 din.
Dali će radnik sakupiti preko 100kg zrna da bi samo dnevnicu isplatio?

- - - - - - - - - -

Evo ga i odgovor na gore postavljeno pitanje.Soja:bravo:
Maxa je osvojio nagradu::novac::
 
Cici sta ces da radis? Pabircis?

Sutra idem da ovrsim sto je ostalo posle vetra a prekosutra cu probati sa radnicima da skupljaju pa da napravim racunicu da li se isplati. Kukuruza ima jako mnogo vagoni i vagoni su u pitanju. Ova parcela sa slike je 31 kj a nasao sam jos 20 kj gde je isto ovako a dalje nisam ni isao.
 
Ja ću sutra da obiđem parcelu koja mi je ostala ne urađena zbog velike vlage.Prošlo nevreme je srušilo deo kukuruza na stranu a sada ne verujem da je išta bolje stanje od ovoga na slikama koje su postavljene.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh