Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako je suvji kukuruz,koliko po vasem misljenju se moze okrunit kukuruza na jedan kos
 
Sa skupljacem, sad znam da smo iz prikolice punili kantu od poludisperzije i desavalo se da bude jos kofa a to je od 2,5 koseva beraca, nikada nisam previse obracao paznju na to ali se nikada nije desilo da da sam pokupio ne znam koliko iz prikolice a znam kada sam oglede brao pa beremi fao 300 kada i fao 600.
 
Moji kukuruzi na brdu. Zemlja 6-te klase.

ZP 560, sejan na 28cm. Nije uspeo da uradi klip do kraja. Ranije sam ga sejao samo u ravnici, ove godine sam resio da ga probam i na brdu.





ZP555, sejan takodje na 28cm, isti dan kad i 560. Njive blizu jedna druge, ista zemlja. Uradio je kompletan klip.

 
NS 6102 sejan oko 10og Aprila na 23cm.
1_61257061_Fotografija3255.jpg
 
@mikser87..
A imam i ovakvih primeraka.... :osmeh:

20160731-185048.jpg
[/IMG]

Питање. Коју хемију си ту користио, још директније да није Монсун?
 
Onaj moj polegli i slabo oplodjeni ipak nije od nevremena,zlatice koliko hoces svuda a eto prva godina tu kukuruz...e ameri ameri
 
Sa skupljacem, sad znam da smo iz prikolice punili kantu od poludisperzije i desavalo se da bude jos kofa a to je od 2,5 koseva beraca, nikada nisam previse obracao paznju na to ali se nikada nije desilo da da sam pokupio ne znam koliko iz prikolice a znam kada sam oglede brao pa beremi fao 300 kada i fao 600.

Tako je i kod mene....niko ne mjeri vlagu,i ako je povoljno vrijeme sacekujemo da kukuruz bude sto zrelij...ako i bude rasipa 100 kila na hektar ko ga j..e......sta da ga je led stuko.
 
Kod nas se pojavilo crvenilo lista kukuruza i to je uhvatilo najvise ove francuske sorte, ima parcela gde je unisteno i do 40%, za sada, sta ce dalje biti, videcemo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh