Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
IMG_20160801_124359_zpsa6d5vtcb.jpg

Evo kako izgleda kukuruz kod nas.Ajde stručnjaci procenite rod!
Jel nalio nekako zrna? Vidim da oplodnje je imao? U malo losijem stanju je bio kukuruz 2012 kod mene, odnodno i oplodnja je katastrofalna bila zbog vrucine i vruceg vetra! Kisa je kasno stigla tek 27 Jula i prinosi su uzasni bili osim na dve parcele koje su me nekako izvukle!
Evo kod nas pada neka sitna vec nekih 2 sata i drage volje da je u moju moc preusmerio bi je ka tebi jer smo je imali sasvim dovoljno!
 
Je l znaci nesto 5 litara kise kukuruzu u ovoj fazi?Toliko je sinoc palo kod mene a postoji deficit pa se pitam da li ovih 5 litara mogu bar trenutno da poprave situaciju?
 
U odlicno, bas pitam zbog mog kukuruza na parceli od 37ari, ja se nadam da cu imati punu loznicu sa nastavcima i jednu bez nastavka. Kukuruz je na toj njivi dosta dobar, ima po jedan klip na svakoj stabljici,ali je dosta debeo i krupan. Tu je hibrid ZP 600, samo me brine to sto sam ga prvi put sejao,da se ne kruni prilikom berbe beracem...
Peet, haha :haha:, da znas da je tako, svako se raduje kada mu podje za rukom, prosle godine iz 1ha samo jedna prikolica sa nastavcima, nismo isterali prolece , i sada kupujemo kukuruz, ali zato ove godine ce da nadoknadi sav prinos od prosle godine sto je bio izgubljen.
 
Kod preracunavanja ti je jednino bitno da znas da na 1m3 staje oko 500kg kukuruza u klipu. To ti govori da na 1m3 staje 0,5 tone.

Onda ti je ostalo samo da izmeris prikolicu. Ako ti je prikolica recimo duzina x sirina x visina = 3m x 2m x 1m = 6 m3 = 3 tone kukuruza u klipu.

ili u centimetrima 300 x 200 x 100 = 6.000.000 cm3 / 1.000.000 = 6 m3
 
Mada na njivi je dugo,cak nekih 6-7 godina bila lucerka,razorana je 2011 godine u jesen za kukuruz 2012. godine. Na toj njivi me kukuruz nikada nije izdao,pa cak i susne 2012. Ove godine izgleda odlicno,i nadam se punom prikolicom sa nastavcima i jednom obicnom,tj ravnom. Cak i oni koji su malo vise podgoreli ce imati dobar prinos kukuruza...
 
Djordje , znas li ti koliko ima do berbe kukuruza?, ne daj boze nikome ali sacekaj brate da oberes pa se onda raduj. To sto vidis je potencijalni prinos. To vazi za svaku kulturu. Milon stvari moze da krene po zlu od pocetka setve pa do berbe, neke kolege na forumu je i zakacilo. Oberi pa se raduj.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Skoro svaki hibrid mozes da beres u klipu ali moras da pazis na vlagu, takav hibrid ispod 24% vlage ni u snu.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh