Kukuruz 2015

Uzbrao sam koj klip za kuvanje ,već je "omatorio". Dekalb 5276,ona dva dana sa košavom su ubrzala zrenje.

dscf3585.jpg


dscf3586.jpg


dscf3588.jpg
Jel to onaj metar sto trgovci mere sa njim drva na pijaci?:haha:
 
Da li je neko brao Pioneer 9911? Obzirom da je susna godina, necu moci da napunim cardake sa kukuruzom predvidjenim za branje, pa bih obrao neku parcelu koju bih inace krunio. Nemam adaptaciju za kukuruz pa placam kombajniranje.
Znam da mora da mu se pogodi trenutak sa vlagom da se ne bi mnogo osipao. Ipak je rani hibrid i jos Pioneer. Izgleda odlicno. Sutra cu da ga slikam.
 
Situacija kod mene trenutno u par riječi , a slično i kod komšija : rod će dosta podbaciti daleko od toga , ali situacija je bila totalno kritična do prije desetak dana a onda je došla jedna kiša pa jutros druga i vratilo nas iz mrtvih . Zaslužili smo svakako , tolko je bilo loše da je bez pretjerivanja u pola parcela trebalo da ide tarup a ne kombajn .
Čudo jedno kolko se povratio poslije kiše i zahladjenja , ali biće tu dosta iznenadjenja u ranijim i srednjim kukuruzima koji su se oprašivali u najvećim vrućinama pa još uz pomoć dosad nevidjenog napada diabrotice , naizgled krupni klipovi a krezavog kolko oćeš .
Pionir se dosta slabije ponio po tom pitanju oplodnje po vrućini to sam baš pratio i kod drugih pogotovo se vidi razlika kod starijih hibrida pionira koji su inače dobri ali po pitanju oplodnje u stresu nisu dorasli . Napomena da kod nas uopšte nema najnovijih hibrida bilo koje kuće jer već par godina ima nekih problema na nivou Bih oko priznavanja novih hibrida i sorti . Dekalb se totalno opoštenio ove godine po tom pitanju , jes najviše podgorio i uglavnom fali zrna na vrhu (ali to može i da dopuni ako bude kiše) , što se tiče broja redova i oplodnje kao da nije bilo vrućine kolko treba tolko ima . Kažem za Pionir da ima dosta problema sa oplodnjom a Sindžentu i LG ne pominjem jer oni su tek katastrofa ove godine , za ostale neznam malo ih ima ovde . Pionir najbolje izgleda sa puta poslije paklenih vrućina , uspio da ode u visinu i nije strašno podgorio , a dkc stao na metar i po - dva i podgorio ali zrna kolko ima ima ne fali . Posebno bi izdvojio dva dkc hibrida koji su najbolje prošli sa sušom 5276 i 5222 . Isto zanimljivo gledao sam na dva mjesta BC hibride a u njih se ne razumijem nikako izgledaju sasvim dobro.
 
Momo nemj mi samo reci da je doslo do drasticne izmene na tim mestima gde je bilo za tarupiranje:osmeh: Tamo gde nije doslo do dobre oplodnje ili je izvuko sitan klip pre mesec dana, tamo i dalje ce ostati nikakav. Da li sam u pravu?
 
ma kakvo cudo.....cudo je voda, ujak mi ima BC vise hibrida, u doljama je dosta dobar a na uzvisenjima katastrofa,nema ni zametnutog klipa

Normalno moj kws po 2 klipa a bc samo jedan pa ti vidi mi smo davno prestali sijat to je koma.
Ako uhvatim vremena poslikam bc ostao od metra sav .
Kad gledam to što je kws malo skuplji a razlika dan i noć-
Al kod nas ljudi naučili pa siju uvjek iste brojeve.
 
Nazad
Vrh