Kukuruz 2015

Nije.To je Gertruda. :osmeh:
12188830_10205329066653975_613283779_n_zpsjindzobd.jpg

Vidm da imaš ugrađeno šamaraljke jel si probao u kukuruzu? Mi smo ove godine terali i u kukuruzu sa onim gumenim trakama i dosta solidno razbaci masu po parceli ne ostane na gomili.
 
Danas uradjena moja najgora parcela,susa je ucinila svoje tako da sam naparceli od 2 jutra imao prinos od 48 meteri sa vlagom od 15,3,ima jako dosta polegnitih kukuruza na zemlji.
 
danas kosio pioneer p0216 , navodnjavan ali kasno, trebalo je bar 20 dana ranije, bilo i nejednako nicanje pa biljke koje su god kasnije nikle su bile sture, ako nista bar od navodnjavanja ce dobiti hektolitar
na 4 jutra dve uvrsene zmajevke, kontam oko 40+ , mada vaga ce sutra reci sve
 
Iskreno i mi smo...Kada smo brali u klipu nismo primetili neku razliku izmedju ove i prosle godine.Ali hibridi za zrno su za 30-40% podbacili...
 
E gotovo i kod nas sa kukuruzom! Prosečan prinos 4,5 t/kj plativog, a bilo je svakakvih od 1,5 t/kj do 6 t/kj plativog. Iskreno i više sam nego zadovoljan sa prosečnim prinosom posle te parcele koju smo ovrli a bilo je 1.5 t/kj... Svašta smo vrli ove godine i domaće i strane hibride, i vlage ispod 14 i preko 20 %, ali dogodine sejemo samo DEKALB.

A evi i rezultata Dekalb ogleda, ujedno to je i poslednje što je urađeno ove godine:
15h2b02.jpg
 
Imam jedno pitanje...
Naime, obrao sam njivu od 20ak ari rucno, jer je kukuruz losije rodio...
I danas sam poceo da secem trsku, s misljenjem da je upalim... Ali mi rekose da je jedan moj komsija prosle godine kaznjen jer je palio trsku, kaznom od 10 000dinara...

S druge strane mi zvuci nelogicno, da bas ne sme da se zapali, jer sa njom ne znam sta bih drugo uradio... Krave nemam, a i zbog suse, je stablo veoma loseg kvaliteta..
Zvacu sutra za svaki slucaj komunalnu policiju, ali me do tada zanimaju vasa misljenja...
 
Pa iskreno to nisam radio nikad, nemam ja mehanizaciju, placam drugima za posao, i nikad nismo zaoravali celu trsku... Uvek smo ranije palili trsku kad smo brali rucno...
Raspitacu se da li tako moze, pa ako moze onda cu to i uraditi...
 
Mozes da uzmes nekog da ti ore sa jednobrazni plugom, s obzirom da je upitanju samo 20 ari....
 
Danas po podne izasli prvi dan u kukuruzu prvo probati kombajn kod nas, a zatim sin je nastavio dalje. Na ovoj mojoj parceli od 3 kj na 8 reda Dekalb 5276 na 21 cm, Map 100 kg/kj plus 100 kg/kj Ureje, oko 2500 kg plus krajevi, jedan prolaz na jednom kraju jedan na drugom. Vlaga 15.5%. Sutra usluzno, u Cetvrtak i Petak da zavrsimo nase!
 
Zvali smo komunalnu i ne moze da se pali trska, tj moze ali kazne su od 10- 50 000 dinara... Eto cisto da se zna kao informacija... Dali su nam broj staba za vanredne situacije, ali se tamo niko ne javlja, tako da cemo traziti neki drugi nacin resenje problema...
 
Nazad
Vrh