Kukuruz 2014

Jedno pitanje: Da nije SIngentin Miami modifikovan pa ima takvo zrno??? Nisam imao prilike da ga vidim uzivo...
 
nas zajebali sa ns 6030 nije dovrsen klip bas ns zajbo i to debelo nedovrsen klip ne lici na klip kukuruza zvali i od koga smo uzli seme a uzeto je mnogo kolicina,kazu nenzaju oni nista zvali ns kucu oni sito nekazu slazu ramenima pravu se ludi e pa necemo tako ns seme u aut ide a mnogo povrsina zasejano ovim hibridom ns 6030 i svim isto haos a niko nije odogovran izgleda da su nam iz ns kuce uvalili lepo seme a niko nece da kaze sta je razlog svi cute! eo i slike kako izgleda
10647616_273938969465806_932282177_n.jpg
 
Ja sam za Miami prvi put čuo ove godine i uzeo sam ga na probu i za sada je suuuuper seme je stiglo iz Italije i tretiran je nekim insekticidima za koje nikada nisam ni čuo čak sam i ovde na forumu postavio pitanje u vezi tih insekticida
 
nas zajebali sa ns 6030 nije dovrsen klip bas ns zajbo i to debelo nedovrsen klip ne lici na klip kukuruza zvali i od koga smo uzli seme a uzeto je mnogo kolicina,kazu nenzaju oni nista zvali ns kucu oni sito nekazu slazu ramenima pravu se ludi e pa necemo tako ns seme u aut ide a mnogo povrsina zasejano ovim hibridom ns 6030 i svim isto haos a niko nije odogovran izgleda da su nam iz ns kuce uvalili lepo seme a niko nece da kaze sta je razlog svi cute! eo i slike kako izgleda
10647616_273938969465806_932282177_n.jpg
Ista situacija i kod mene.Na istoj parceli tri sorte,dve pioneer v74 i k67 klipovi lepi dovrseni a ns6030 isto ovako ne dovrsen.Agrotehnika svugde ista!
 
nas zajebali sa ns 6030 nije dovrsen klip bas ns zajbo i to debelo nedovrsen klip ne lici na klip kukuruza zvali i od koga smo uzli seme a uzeto je mnogo kolicina,kazu nenzaju oni nista zvali ns kucu oni sito nekazu slazu ramenima pravu se ludi e pa necemo tako ns seme u aut ide a mnogo povrsina zasejano ovim hibridom ns 6030 i svim isto haos a niko nije odogovran izgleda da su nam iz ns kuce uvalili lepo seme a niko nece da kaze sta je razlog svi cute! eo i slike kako izgleda
Budi srecan sto ti je i niklo:ppozdrav:. Mi kupili 7 vreca Pioneer B23, od toga potroseno 5. Neznam jel koje zrno niklo, morali presejati, sva sreca pa mi prodava ddao drugo seme(KWS) pa nisam imao dodatni trosak
 


prvi s lijeva, osječki institut drava 404, jedan i dva klipa po stabljici, otprilike odnos bi bio po mojoj prosjeni, da 2/3 ima ovog sa 2 klipa a 1/3 sa jednim klipom.....

zadnja 2 su pioneer pr35f38, oba sa jedne stabljike......i rijetko koji ima jedan klip.....

branje procjenjujem da bude za oko 15 dana.......jer klip je žut, kao i 1/4 stabljike, ako bude sunca dovoljno, treba ubrzo podmazati berač......
 
Nemoj pisati svasta.
Necu ne brini nisam znao da je ovo forum samo za tebe i pojedince koji rade 500 i vise hektara :ppozdrav: Ja sam dosao na ovaj forum da bih naucio i proste stvari i komlikovane, o tebi licno i personalno sam cuo i losih i dobrih stvari, i sa tobom je koliko vidim nemoguca komunikacija ako covek ne radi 500 i vise hektara, ja se ne dizem u nebesa toliko i znam gde mi je mesto, kod mene nista nije ispod tepiha i cisto i prljavo je gore na uvid! Kod mene nema lazi nema muljanja i tih mufjuskih stvari, licno te NE MRZIM, ne pravim razliku izmedju osoba po bilo cemu jedino pravim razliku izmedju naduvenih i obicnih ljudi! Za tebe je svako moje pitanje komentar glup nedostojan foruma i to ce biti zauvek! Da ne ulazim u raspravu sa tobom, mene kad god su nesto pitali bilo glupo ili ne ja odgovorim, sa onima kojima ne zelim da komuniciram ja to OTVORENO kazem! I kazem RAZLOG! I stavim tacku. A ovde na forumu cu biti sve dok mi to odgovara ili dok Forum me ne izbaci ili ako forum postane NACIONALISTICKI takodje cu otici! Kontaktiracu nekog od Moderatora da vidim jesu li moja pitanja toliko glupa i nedostojna ovog foruma, ili je pored svega potreban poljoprivredni fakultet celokupno znanje u poljoprivredi i onda pristup forumu, ako je svaka moja rec ovde glupa i suvisna onda bez uvijanja jasno reci! NE citam misli, i jos nesto: Mozes da radis sta hoces nikada te necu opsovati niti uvrediti jer nisam takav bez obzira koliko ti mi sa juga delujemo Prljavo i tome slicno! :off_topic:
 
Poslednja izmena:
Ja nisam rekoa da je tajkun nego sta god kazem tu je kao poklopac??? Ja sam milion puta, znaci milion puta rekao da sto se semena tice(kukuruz, psenica itd) u rod i kvalitet jedino verujem ljudima koji to seju ovim diletantima sa instituta ne verujem nikako niti cu! Kada budem stekao dovoljno iskustva obavesticu vaseg druga Roberta da se povlacim sa foruma i da moze da uziva, jedan Juznjak manje!!:udri:
 
Jugi prijatelju. Nije GMO jer ga Sidzenta nebi stavljala u oglede i radila prezentacije hibrida ukljucujuci i njega. Ipak je to ozbiljna semenska kuca. Koliko je krupno zrno to je diskutabilno jer ni sliku nismo videli. Tvoje pitanje je bilo u najmanju ruku pomalo cudno pa je Kish tako i odreagovao.
 
Ne ulazim u diskusiju oko toga, pitanje sam postavio odgovor dobio-ende-kraj. Evo jos jednog''cudnog'' pitanja: Da li i vama zec skida Zp 434??? Meni nosi, samo pridje tresne stabljiku padne klip zgrabi i ode, boli njega uvo sto sam ja na 5 metra od njega! Sutra zavrsavam sljivu pa krecem u lov!
 
Nazad
Vrh