Kukuruz 2014

ZP 666 je stvarno Djavolski dobar!!!! Sledece godine ga sejem na 95% povrsina zato sto sad ubedljivo NAJBOLJE izgleda...

Druze ove godine je svaki Djavolski dobar. ZP666 sejao sam susne 2012 i nisam obrao ni koren kukuruza...


Kod mene ZP427 perfektno izgleda, po velicini klipa moze da se meri sa svakim kasnijim hibridom.
 
Od kad sam se ukljucio u poslove kuci, sejemo samo do fao500 po tri hibrida, za sledecu godinu u opticaju ce biti:
Silaza(Maverick, Helen, As160) Za Berbu( Ns 4030, zp 434, 560, kws isto neki do fao 500 posto kazu da ima debelu kocanku sisarku kako ko zove i debelo stablo, moze posluziti i za silazu) Uglavnom tri dzaka za setvu i za silazu jedno jutro ili pola hektara, kako uklopim njivu.
Ns 6030 ima dosta jalovih i za razliku od ovih koje sam naveo iz fao400 jos uvek nije formirao klip... Dok se u mom kraju kunu u zp704 i ns640, ja sam zadovoljan sa srednjom grupom, ma kolika susa on ce stici... :)
 
Druze ove godine je svaki Djavolski dobar. ZP666 sejao sam susne 2012 i nisam obrao ni koren kukuruza...


Kod mene ZP427 perfektno izgleda, po velicini klipa moze da se meri sa svakim kasnijim hibridom.

Kad je bila ona susna godina retko ko je nesto obrao... Ali po meni ZP 66 odnos cena-kvalitet ODLICAN izbor!!!
 
A nikakve slicnosti nemaju... To je kao kad imas dva mala deteta, jedno intelegentno uspesno, a drugi boze sacuvaj! takav je odnos ns 640 i zp 704, bar kod mene u kraju!
 
dANAS SAM MALO ISAO DA OBIDJEM kukuruz i imam sta videti: posto je sklop bio malo redji(22-23cm), vidim skoro svaka biljka tera po najmanje 2 klipa. Negde su i po 4 klipa,1 bas veliki i ostali mali. Ne secam se ovakvog slucaja. KWs Kitty ima najvse stablo, a pored Pionir A24 i A46 su nizi za oko 30cm. Pitanje je sta ce i kako da rodi. Nisam mogao slikati jer mi je mobilni bio kuci da vidite kako to izgleda
 
Poslednja izmena od urednika:
Danasnji obilazak atara,kukuruz je svake nedelje gori i gori,ima dosta parcela obuhvacene sa crvenilom,koliko smo se ponadali da ce biti rodna kukuruzna godina izgleda da i nace bas.
 
Vala bas,danas sam isao do Zablja na vasar,od Curuga do Zablja je jako lose,ima nekih parcela gde je i do 80% zahvaceno crvenilom.
I nema veze koji je hibrid,da li strani ili domaci.Ogled NS-a i on je dobro "oprljen".
 
Danasnji obilazak. Crvenila kukuruza mestom ima prilicno. Dobro izgledaju, samo su potpuno zeleni. Kad ce to da se osusi...
 
Može li neko , gdje ima dosta crvenila , da pogleda šta se dešava na mjestu gdje se spaja klip sa stablom , kad tek počne da se pojavljuje crvenilo. Nekako imam osjećaj da to ipak ima veze sa plamencom . Primijetio sam takvih slučajeva , ali pomalo, kad plamenac dodje kasno i ubuši se tačno ispod klipa , tad vjerovatno prekine dovod šećera u klip , pa biljka nema gdje sa šećerom nego listovi i stablo crvene , a klip odumire iz razloga što je prekinuta veza . Možda to nema veze al može se izazvati namjerno kad se mladi klip polomi prema dole al se ne otkine potpuno . Nakon toga biljka pocrveni.
 
Evo zasto ne volim kad potera vise klipova,uvek je bolji jedan ali pravi nego 2 pabirka
2193sp0.jpg
Inace na ovoj njivi je kuk.zlatica odradila dobar posao ali ne kao prethodnih godina.U svakom slucaju oplodnja je 80-85% dobra ostalo ima gde vrh fali.2 hibrida su u pitanju KWS Konsens i Pionir T56 i vec vidim veliki problem,Pionir je uvukao zrno i poprilicno je tvrdo dok je KWS jos u mlecnoj fazi...Bice zajebano a planirana je berba u klipu
2ntxohk.jpg
28s7pj5.jpg
KWS je ovaj debeljko
 
Klipovi 1i2 KWS kinemas i 3 i 4 krabas sklop oko 60-62000, 5 i 6 KWS 3381 sklop oko 50000, 7 i 8 KWS Krebs sklop oko 55000, 9 ZP 427 sklop oko 55000 , 10 klip je KWS Kolumbaris sklop oko 72-75000, 11 klip LG Poncho sklop oko 50000 i 12 klip UBEDLJIVO NAJBOLJI kod mene KWS KONSENS skop oko 58000!!! 2 slika levo KRABAS desno Kinemas
3 slika levo Krebs desno 3381(veci klip od 3381 je biran najveci kako sam prolazio i osetno je veci od proseka u njivi)4 slika ZP 427 dosta dobro izgleda]5 slika Kolumbaris strasan hibrid odlicno podneo sklop6 slika levo LG poncho desno KWS KOnsens najbolji hibrid od kada sejem kukuruz , ali berba je jos daleko, obecava...
 
I ja sam danas otisao do kukuruza da obidjem pa ne idem vise do berbe to je sto je.Prezadovoljan sam po koji put to da kazem sa BC hibridom.Najbolji kukuruz trenutno u ataru,neprevazidjen.Svi se cude kako je to lepo ispalo.Evo par slika sa leva prvi je NS 6030 odlicno rodio gustina 24 cm za nase uslove ovde nesvakidasnja gustina.To je onaj sto je prskan duplom dozom Plamena i talismana.Razbio je kako je rodio.U sredini je BC hibrid koji je nesto ranije sejan od NS.E sada u sredini i ovaj desno jeste sadjen isti dan ista kategorija njive isto djubrenje isti plug isto prskanje apsolutno sve isto.Samo je jedna stvar drugacija a to je djubrenje cisternom ovaj u sredini je djubren cisternom pred oranje a ovaj skroz desno je djubren posle oranja i setvospremaca pa sam posle vuce cisterni opet isao setvospremacem i ishod je vidljiv.Tako cu u buduce da radim i ne moze da omane.Klip dug 27 cm sa 14 redi zrna.Nemam zamerke.
8jsAjqM.jpg

cC2W2Sw.jpg
 
I zaboravio sam da kazem jednu jos stvar po meni vrlo karakteristicnu za BC a to je da iduci kroz parcelu nemozes izabrati manji ili veci klip svi jednaki kao prekopirani.Odusevio sam se definitivno mu pasuje ova nasa Temnicka zemlja.Videlo se od starta da ce da razbije sa rodom.KWS mi se uopste ne svidja nikad ga ne bih sadio neznam kod nas se nije nikako pokazao ito uz upotrebu bas dobre agrotehnike,kod par pravih zemljoradnika u selu i sire.Nisam zadovoljan kao ni sa berbomistoga to je strasno.Prljav ima neke bodlje na zrnima neda se iskomusati.Ma nikad nebih to sejao
 
Nazad
Vrh