Kukuruz 2014

Prihrani ga ručnim kolicima , ovde se to masovno radi : kome preraste kukuruz , neke ćoškove da se mnogo ne gazi , male parcele i sl .Iznenadio bi se kolko brzo ide .2 čovjeka da se mijenjaju jedan puni , jedan gura i uradi se ladno 2-3-4- ha za dan zavisi od raspoloženja . Inače jako dobar sport.
 
Ćiro poslušaj kolegu Saleta ni ja ga ne bih dirao.Ne znam šta imaš od prehrane za njega jedino an ,san ako se odlučiš nekom ručnom tehnikom,ili ovo sa kolicima a ureu nemoj jel će mu još produžiti vegetaciju.
 
Eto vidiš , pogotovo je dobro ove godine kad su česte kiše pa nebude gubitaka od volatizacije (isparavanja) , inače je poželjno da budekiša bar par dana nakon prihrane , a i kvalitetniji KAN , recimo YARA ima neke stabilizatore pa su manji gubici ako ne padne kiša . I ovde neki klinci rade to uslužno (mislim da je prilično jeftinije ), ako ništa drugo ne polome ništa a kod kultiviranja bude kolko tolko gubitaka.
 
cam01766.jpg
ZP 427
 
Prosle godine sam sejao ZP-427,lep kukuruz,lepo zrno,malo deblji cokov,jedini problem koji sam imao je taj sto mu je vlaga bila 24,i nikako sa spadne.
 
Ja sam ga sad prvi put sejao i za sad se cini odlican, skoro svaka biljka po 2-3 klipa... Ako je samo vlaga problem onda nema brige, ja ga berem u klipu pa u cardak...
 
pre nekoliko dana smo ga prskali,a ovo je oboreno sa traktorom
015.jpg

019.jpg

025.jpg

027.jpg
 
Poslednja izmena:
Trebao si ubaciti i malo one šljive iz Afrike da ne popada toliko. :osmeh: Danas sam se malo vozikao kroz jedan deo atara i većina kukuruza tera po 3-4 klipa.Na nekoliko mesta sam video formirane male klipove skroz gore na metlici.Šta će biti od svega toga.
 
Na onoj parceli sto sam presejao nisam nista bacio ni pred oranje ni pred pripremu.. Jbg mislio sam da cu u spartanju da ubacim SAN-AN ali me poplava zafrkla pa sam ga presejao ja se nisam ni nadao da ce tako brzo da preraste (nisam obilazio zbog Zetve) i sad ostade bez djubriva... Nikad nisam ostavio Kukuruz tako i neznam dal ce biti tu nekog roda bez vestackog djubriva!!???

Izgleda da ce da rade kolica sa vestakom!!!!
 
Evo i moga pionira 9911.U njivi gde je predusev kukuruz,zlatica ga je desetkovala.80%kukuruza mi je poleglo i ima gušči vrat.Srećom što je palo zadnjih 15 dana nenormalno mnogo kiše,pa će se izvući.Stabljike koje su polegle nose samo po jedan klip,koji je u proseku za 15%manji od klipa na zdravoj stabljici.Inače zdravo stablo nosi po dva klipa koji su približne veličine.Mislim da će oba izgurati.Kod mene kiše neće trebati naredne tri nedelje,dole je prava kaljuga.Na parcelama gde je predusev soja sve ispod 7 tona suvog zrna po jutru smatrao bi lošim rodom.Zadna slika pokazuje koliki je klip na zdravoj biljci,a koliki je na zaraženoj.Inače brao sam klipove iz 6.reda ušavši jedno 20 metara u dubinu.




 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh