Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam merio na f73 fao 400 na najsuvljoj njivi 26% pre 4 dana.
 
Inace u Americi postoje Pionirovi i DKC hibridi koji se samo gaje tamo i nemoguce je doci do njig bilo gde u svetu.Genetski potencijali idu do 30t/ha a imaju i neki sto koriste za lozenje koji ima prinos i do 20t/ha.
I ja sam cuo da u Rusiji postoje gradovi koji ne postoje na karti, i da u njima postoji tehnologija koja ne postoji nigde drugde, Teslino oruzje, zraci smrti, i leteci tanjiri. A cuo sam i da je JNA gradila podzemne gradove, i aerodrome, gde se samo brdo otvori, i izleti rezervna eskadrila MIG-ova...samo nismo dosad 'teli bezveze da ih raubujemo...
Dakle, ultra hibridi nisu GMO iz dva prosta razloga... 1.Danas u svetu postoji samo nekoliko laboratorija koje mogu da proizvedu GMO, jednostavno teKnologija je preskupa.
2.Da je Monsanto dao ista od GMO semenki institutu, to bi i pisalo, jer niko nije BLESAV da daje svoje znanje, a da ZP, i NS na tome zaradjuju!
 
Jer merio neko vlagu ranijih sorta kukurza? Treba na probu okruniti 1 prikolicu i rasturiti na beton i mislim da bi vlaga pala na 14% za nekoliko dana
Juče sam okrunio pet klipova pionira F-73 i zrno je težilo 979 g ,večeras to isto zrno ali posle sunčanja teži 855 g.
Savo,juče dok sam krunio ove klipove ,primetio sam da je vrh dosta suvlji od "tura".Razlog vrhovi su otvoreni i izloženi direktnom suncu.
 
Ko osigura u DDOR ima da mu rodi :)
Coveku kome svake godine posejem pola jutra kukuruza. Retko se desavalo da mu bilo sta radi na toj parceli zemlja je teska i uglavnom pregori sve sto seje, psenica i kukuruz. Ali ove godine cudo!!!! Nit je tu pala neka kisa , jer okolni kukuruzi nisu ni blizu takvi.A kod prijatelja svaka stabljika ima klip i svaki klip je ovakav.Smejem se od tuge i neverice. Inace rec je o Hibridu NS444.
5do29h.jpg
 
I ja sam cuo da u Rusiji postoje gradovi koji ne postoje na karti, i da u njima postoji tehnologija koja ne postoji nigde drugde, Teslino oruzje, zraci smrti, i leteci tanjiri. A cuo sam i da je JNA gradila podzemne gradove, i aerodrome, gde se samo brdo otvori, i izleti rezervna eskadrila MIG-ova...samo nismo dosad 'teli bezveze da ih raubujemo...
Dakle, ultra hibridi nisu GMO iz dva prosta razloga... 1.Danas u svetu postoji samo nekoliko laboratorija koje mogu da proizvedu GMO, jednostavno teKnologija je preskupa.
2.Da je Monsanto dao ista od GMO semenki institutu, to bi i pisalo, jer niko nije BLESAV da daje svoje znanje, a da ZP, i NS na tome zaradjuju!

A Ti lepo nazovi Jockova pa proveri odakle je stigao gen za ultra hibride,ja sam pitao covek mi rekao i tu je kraj price.Kakve zavere,gradovi i kojesta proveri prvo ovo sto sam Ja napisao-znaci pozovi Jockova ili nekog semenara iz NS okani se demagogije.Evo ovo za citanje pa ako nisi zadovoljan odgovorom onda skola ne gine. http://www.prekoramena.com/t.item.122/genetski-modifikovana-hrana-steta-ili-korist.html:off_topic:
 
A cuo sam i da je JNA gradila podzemne gradove, i aerodrome, gde se samo brdo otvori, i izleti rezervna eskadrila MIG-ova...samo nismo dosad 'teli bezveze da ih raubujemo...
@oldtimer
Da si bio u Bihacu na vojnom aerodromu nebi ovako pisao .
Izvinjavam se za off.
 
Ja danas merio vlagu na DKC 5276:
kada je oboren klip i suva stabljika tom klipu je vlaga 10%
a uzbrao sam i di je stabljika zelena a klip uspravan njemu je vlaga 16,9%
sve je krunjeno ručno a kuruzi sejani 28.marta
 
Poslednja izmena:
prve godine sam stavio kukuruznu korpu i blinde u suncokret jel sam predpostavi scenario, da ce mo skidati suncokret i kukuruz u isto vreme, samo sto ovo nije klas otkacis i zakacis, nego zmaj, moras i pogon uredjaja menjati...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh