Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dukej su ti njive u istom delu atara, mislim da li je neka u nižem a neka u višljem terenu (obarina, podvodno) pošto se moji dobro drže a sve su domaći hibridi?
 
Sve u Razlevima, Pioniri su iza fabrike stiropora, AS kod ljuštikinog salaša (prvi salaš posle benzinske pumpe kad ideš prema Vrbasu), a NS na 200m od sela.

Za Razleve su stari ljudi govorili da su u prošlosti bili najlošiji od ostatka srbobranskog artara. Sa pojavom veštaka Razlevi su se sa prinosima skoro potpuno približili ostatku atara. Međutim, pored veštaka je i voda neophodan uslov da se Razlevi ravnomerno nose sa ostatkom atara, i u suši Razlevi najpre osete nedostatak vode. Verovatno je do srukture zemljišta, jer npr. rusevi oru sa jednom brzinom višom od npr. zemlje preko mosta (prema Sirigu).
 
Danas obisao njive i hmmmm....dekalb izbacio metlice,formirao klip sa tek izbijenom svilom ali dva donja lista sasusena od korena...kako ce sve ovo izgledati nemam pojma

Slično kod mene , tek kreće sa klasom , a donji listovi gore , jes da je to na redukovanoj , neoranoj parceli ali ko zna šta će biti. Čudo je kako se gotovo mrtvi listovi vrate nakon kiše , samo da je bude.
Jedna zanimljivost : u jednoj njivi gdje sam skoro navodnjavao , jednostavnom metodom , po zemlji , tako da nisu svi dobili vodu nego šaroliko; nastranu to što se iz jedne tužne slike opet pretvorilo u "šumu " tamo gdje je došla voda , i da su se svi sasušeni listovi povratili , to sam znao , ; nego ovi koji su dobili vodu izbacili metlicu a ovi drugi nisu . jEL MOGUĆE DA JE TOLKO PAMETAN DA ČEKA KIŠU DA KLASA ?
 
ima u mom kraju jadna izreka , tvrdim da i u jos nekim krajevima postoji , stariji to sigurno znaju , a to je ....ku..u i kukuruzu nemoj nikad da verujes , dignu se kad se najmanje nadas ,pa te bogami lepo obraduju . izvinjavam se svima koji su uvredjeni ovim mojim postom . aj zdravo.
 
ma bice dobro sve videcete ,sve osim cene.
A kako znam pa tako lepo kad ga posejem puno,losa cena i obratno.znaci ne sejte sto ja,ja sam baksuzzzzzz
 
Ma nisam milio posebno za dekalb , nego ima tog i kod drugih.
A negdje sam našo još podatak da u oprašivanju metlica baca polen izmedju 6 ujutro i podne ako je normalna temp i vlaga a ako je vruće samo sat vremena.
 
Jurtos sam vadio uzorke zemlje iz nekih mojih kukuruza.Polena sa metlica ima toliko da se zemlje žuti.Na svili se uhvatilo sila.Tako da što se oprašivanja tiče nema tu problema.Naj donja dva lista su se osušila i odbačena su ,a ostali se za sada super drže.Na 30cm dubine ima vlage odokativno solidno.Retko koji struk sam našao da nije izbacio dva klipa,a sejani su na 19-20cm.
 
Bogami kod nas ako uskoro nepadne jedna dobra kiša i neprestane da duva vruć vetar, možemo svi zajedno samo tarupače da užmemo i da ga zaoremo kao zelenišno đubrivo...
 
Ja bih ga slikao, al' nemam srca da ga slikam na samrti.
Opasno je podgoreo onaj sto je u metlicenju, kao moj, dok ostali jos kako tako odolevaju.
 
Momentalno ne idem u atar,inače bi ga slikao.Možda Rale uslika neki kad bude vadio uzorke za analizu.Vruće mi je da idem u atar samo da ga slikam.
 
Prijatelju ove godine nema frke sa analizama sve je srps jedino ima par indijanaca pase mora paziti na garez,misle da znaju pakovati.Sa slikanjem se ne snalazim cak i za licnu kartu drugi se slikao.Pozdrav.
 
Rale izvini ,nisam mislio na tebe .Mislio sam na Ralekiraj ,video sam da je doneo sondu za uzorkovanje zemlje pa će ići u atar .Inače je Ralekiraj moj stariji sin.
 
I kod mene ista prica sa Dekalbom. . .
m9y5jd.jpg
[/IMG]
osz8tw.jpg
[/IMG]
243rtkz.jpg
[/IMG]
Ovo je slikano juce. . . a danas kada sam otisao na drugi kraj atara, isto DKC 5707 (kao i na slici), sejan dan ranije nego ovaj. . . metlicu izbacio, ali klip sa svilom je jako mali ili tek u pocetnom razvoju. . . nije mi jasno sta mu se desilo da zakasni. . .
 
Sad sam gledao na vestima televizije vojvodine , izveštaj sa subotičkog atara to je katastrofa,pričaju ljudi da i ako padne obilne padavine ništa pomoći neće,kukuruz podgoreo sigurno za 50-70 cm
 
ne bojte se ljudi, cenim da samopljoprivrednici koji nisu mogli da ispostuju sve agrotehn. mere imaju razloga za zebnju i peskovi naravno. sad je korov u kukuruzu najveci neprijatelj ,inace cista njiva i u kondiciji sa predusevom psenice ,soje itd. bice roda . sto kalira na rodu nadoknadice cena sledece godine . jos nesto , ako nisam dosadan, 2000te susa u patos 73 ili74 dana bez kise , sledece godine cena kuk. samo tako ja sam djakiro 1.5 vag i sve na pijac 22 do 23 DM djak dok trepnes , ako me secanje sluzi 1200 do 1300 din djak, na gro je bio 20 do 30 posto jeftiniji . aj zdravo.
 
Evo ja sam sad išao da slikam pošto mi je iza kuće, imam 1 ha Kermesa, posejan 12.04 i sad je visine oko 2,2-2,3 m. Do pre par dana kao da nije ni osećao sušu, ali kako je počeo ovaj vetar i zemlja da puca.... Kuća mi je na brdu i više mu smeta ovaj vetar od same temperature. I ovo malo još što se drži je zahvaljujući 400 kg Kana što sam bacio, jer sam pred setvu uzeo subotičko dubinsko pa nisam bio zadovoljan sa njim kad sam ga bacio. Prošle godine bila sejana pšenica Renesansa. Ali kako je zemlja ispucala i ako ne bude kiše do vikenda....
23213518.jpg


27619380.jpg


21611842.jpg


53125768.jpg


24049265.jpg
 
Slikano pre3 sata parcela od 21 kj tri hibrida nema razlike.Kukuruz na kukuruz tretiran 2l furadan na 100kg Zasada nema neke tragedije ili sam ja previse optimista
w4v9s.jpg

ovaj je francuz Ranki
1zgxel3.jpg

vec neka buba ceka svilu
2nu8oo.jpg

domaci hibrid za branje
2nvqzjk.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh