Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ove godine je presudila izgleda "Božija lutrija" , pored sve ostale agrotihnike izgleda da je jedino bilo važno na kom lokalnom području je ko ubo datum sjetve i FAO grupu.
Vremenske prilike i neprilike u vrijeme klasanja su kumovale mnogima.
Izgleda da su u pravu neki stari ljudi koji kažu da su najveći neprijatelj kukuruza vruće noći bez rose.
 
e sad vidiš gospon momo koliki prinos ima čovjek sa najranijom grupom a kad sam ja reko prinose onda pankin smanji ribu.problem su kasne grupe već koju godinu zbog sušnih ljetni razdoblja podbacuju i zato vam lijepo kažem sijte 400 grupu i bićete prezadovoljni
 
Ove godine izgleda da zavisi najvise od vrste semena
Na istoj njivi imam posejane 3 vrste semena Pionir F02 i on je ekstra ZP 606 ( novo seme ne izgleda lose -videcemo ) i NS 6010 koji je najgori Ponavljam da je sve radjeno na strnistu , zaorano 100 kg MAP-a i dodano 200 KG UREA
Godinam sejem F02 za vrsaj u zrnu i svake godine je ekstra prinos ,
 
Naravoučenije?
Da nisam više pametan !!!
Kakav je kermes kod vas?
Moj ni malo ne liči na kermes od ranijih godina!Dosta lako se vadi iz komušine kraći je ali je deblji.Još neki iz sela mi se žale na iste simptome.
Lokalni prodavac poljo.proizvoda kaže da je kermes iz Turske zato je takav .navodno je bila velika potražnja pa su uvezli i prepakovali.
Prošle godine sam krunio u februaru imao 26 %vlage Ove u septembru ima 22%.
 
Kermess je standardno dobar,ali vremenom se i on promenio...Zato mu i traze zamenu u vidu Korimbos-a...Taj ima klip kao Kermess nekada...Sa 18 do 20 redova,duboko zrno bas kao on i dugo drzi zelenu masu....
 
Ja sam ove god posejao Korimbos,dobio sam kesu od promotera,i prezadovoljan sam klip ima 20 redi zrna sa 26 % vlage je tezak 510 gr,a zrno je tesko 440 gr,preporucio mi je da sejem na 23.5 cm.od sledece godine ce biti pusten u komercijalnu prodaju,ove je uvezen iz turske samo za oglede,i imali su viska celih 40 kesa...
 
Ja sam ove god posejao Korimbos,dobio sam kesu od promotera,i prezadovoljan sam klip ima 20 redi zrna sa 26 % vlage je tezak 510 gr,a zrno je tesko 440 gr,preporucio mi je da sejem na 23.5 cm.od sledece godine ce biti pusten u komercijalnu prodaju,ove je uvezen iz turske samo za oglede,i imali su viska celih 40 kesa...

Extra je,nema sta...Ja cu sledece godine da ga sejem sigurno,ako bude u ponudi...
 
Ja sam ove god posejao Korimbos,dobio sam kesu od promotera,i prezadovoljan sam klip ima 20 redi zrna sa 26 % vlage je tezak 510 gr,a zrno je tesko 440 gr,preporucio mi je da sejem na 23.5 cm.od sledece godine ce biti pusten u komercijalnu prodaju,ove je uvezen iz turske samo za oglede,i imali su viska celih 40 kesa...

Posio si 61000 zrna, -10% je 55000 * 440 gr = 24200 kg.Sveden na 14% ispadne 20823 kg/ha. :sta:

Smanjimo malo ribu.:ppozdrav:
 
U teoriji da ali u praksi se ne može se izvući Ni blizu toga.Izmeri 20 klipova pa meri prosek i odbiješ šapuriku to je .

Srđane objavi kako si prošao sa lucijusom,sećam se kad si ga davno slikao bio je podgoreo i to dosta.
 
Posio si 61000 zrna, -10% je 55000 * 440 gr = 24200 kg.Sveden na 14% ispadne 20823 kg/ha. :sta:

Smanjimo malo ribu.:ppozdrav:

Nema sta da smanjujem,ja sam jako zacudjen, od nedelje krecem sa branjem,pa slobodno navrati da vidis klipove ,i meni jako cudno ali vaga ne laze :D
uostalom kad se obere znace se tacan prinos!
 
Na istoj parceli(11ha) uz potpuno istu agrotehniku,razmak zrna i ostalo sam posejao F02 i Helico.Helico ima vlagu od 29,5%,a F02 ima 24%.Eto šta znače pionirovi hibridi i njihovo otpuštanje vlage.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh