Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
koja ti je to logika bacati NPK djubrivo i u jesen i u prolece?

Чак и агрономи око свега и свачега ломе копља, али једна од "филозофија" јесте да се једна трећина НПК растури с пролећа. Логика би била у томе да остане нешто фосфора у горњем слоју земљишта, близу семена који би се користио у раним фазама развића.
 
Rece :ili 0-20-30 na proleće

Inace sad sam merio as72 i zp684,vlaga 28,6%
Prekosutra branje~sr.....
ne kish nismo se dobro razumeli jedna od onih formulacija sa povećanim kalijem i fosforom treba da se zaore u jesen jer se te vrste gnojiva jako sporo kreću kroz zemlju a tri petnaeske su dostupne skoro odmah kukuruzu znači kad kukuruz dođe na dubinu od preko 25 cm tj onda kad mu najviše treba postaje mu dostupno ono zaorano gnojivo .ako ima puno biljnih ostataka dobro je čak i jedan deo ureje baciti u jesen ali nije nužno
 
Sobzirom na susu kukuruz daje solidne prinose, mozda nekih 10% manje od lane. Evo slika malo rucne berbe. AS 73

1z15xtf.jpg

33e3kae.jpg
 
Pa to je na ivici njegovog potencijala...Nisam cuo da je iko imao vise od 10t/h posto je prvenstveno namenjen za postrnu setvu...Verovatno u redovnoj niko tj.retko ko ga i seje pa se i ne znaju njegov potencijal,lepo,lepo...sta reci?!
 
@ Savato,taj hibrid si posejao u postrnoj setvi? posle cega?To je super prinos ako je u postrnoj setvi i vlaga takodje,msm brzo je spustio vlagu...
 
ok,moja greska kada je napisao da ga niko ne seje u redovnoj setvi,pomislio sam da je postrna,cudno mi bilo,ali ko zna :D
 
Danas merio vlagu kermesa i ns 6030 za branje planiranih. 5 klipova jeden do drugog uzeti za uzorak,nasumično.
Ns 6030 vlaga 25% stabljika 90 suva.
kermes vlaga 22% :sta: stabljika 50% zelena.sejani u prvoj dekadi aprila
 
Kukuruz Pionir R92 je sejan izmedju 5 i 10 04. i to na 17-18 cm ( reko da probam pa ako bude-bude)
Kako sam bio ,,tanak " sa starim kukuruzom reko da je bolje da imam svoj kukuruz sto ranije nego da u avgustu i septembru kupujem stari kukuruz po 20-25 din , i eto ispostavilo se da sam super prosao , znac samo i da sam mogao sigurno i vrsiti pre 10-15 dana
:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh