Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pre dva dana sam sam uzeo par srednjih klasova od 5143, na njivi koja je mozda najlosija. Poceo sam da krunim pa sam odustao i stavio sve skupa, prosecna masa klasa ne okrunjenog je verovali ili ne 150 grama. Pa vidite sad koliko ce biti smanjenje. Uzas. Bice dobro ako bude i 5 t/ha.
 
sa leva na desno NS6030 NS5043 strikin NS640 2xkomsinski pionir

2yvuiop.jpg


6030

fzarmd.jpg


3089jt5.jpg


5043

2j2w5so.jpg
 
Poslednja izmena:
Pionir K67 ceo klip 380 grama , zrna 320 grama , Dekalb 5276 ceo klip 360 grama , zrna 300 grama. Vlaga nepoznata stoga je rezultat irelevantan medjutim ,preliminarni rezultat pod predpostavkom da je vlaga ista, zbog iste FAO grupe i iste parcele gde se nalaze, pokazuje da je zrno K67 teze , i uzimajuci u obzir da je klip kraci kod K67. Cutke su iste tezine 60 grama , iako je dekalbova cutka duza. Levo je zrno K67 desno Dekalb.
Jedina okolnost koja je diskutabilna je razmak u redu jer je Dekalb redje posejan.

po izgledu zrna i čokova k67 je najmanje za 5posto suvlji
 
To je na strikinoj njivi seme kupljeno na sancevima. Nije svagde toliki posto je zbrljao sa oranjem na prolece da je to cudo jedno ali je i mene iznenadio .
 
Ma na mojoj je par metara od ZP-a i kasni mu par svetlosnih godina 640,dok je 6010 kao avion bar po meni sto se tice klipova i stanja stabljike ma bas mi se svideo. 640 smo dobili iz jedne firme koja ne kupuje fals seme(da ne objasnjavam kako sam tacno dosao ali je svima manje vise poznato) 640 nikad vise kod mene na njive,a 6010 i do godine obavezno.
 
moguce ne tvrdim ali ja koji god sam uporedjivao sa pionirom uvek je pionir bio dosta suvlji cak pionir iz vece grupe sa drugim iz dosta nize
 
Do godine cu i ja staviti nesto 640 posto ga odavno nisam sejao a ne cini mi se los . Inace ovo je kukuruz na Strip Tillu .
 
Moje misljene je da ovo vreme pogoduje kukuruzu iz FAO 300, 400 i 500 grupe. On je sad u punoj vostanoj zrelosti, jos od pre 10-ak dana i sad dolazi faza odpustanja vlage. Ako se ponovi 2009 kad smo krunili kukuruz sa 12 % vlage i gde je prosecan rod tako suvog kukuruza bio 6250 kg/kj ja cu biti zadovoljan.
 
Momosaric

Napravio sam sam masinu prosle god je bila 2 reda , a ove cu da prosirim na 4 posto je tesko naciljat za sejalicu i puno se gazi sa 2 reda.
 
Pionir K67 ceo klip 380 grama , zrna 320 grama , Dekalb 5276 ceo klip 360 grama , zrna 300 grama. Vlaga nepoznata stoga je rezultat irelevantan medjutim ,preliminarni rezultat pod predpostavkom da je vlaga ista, zbog iste FAO grupe i iste parcele gde se nalaze, pokazuje da je zrno K67 teze , i uzimajuci u obzir da je klip kraci kod K67. Cutke su iste tezine 60 grama , iako je dekalbova cutka duza. Levo je zrno K67 desno Dekalb.
Jedina okolnost koja je diskutabilna je razmak u redu jer je Dekalb redje posejan.

Na koji razmak ti je pionir k 67?Kod mene je na 19 cm i bio je nekih 200 ili 220 grama zrna u pocetku ali sam ga ostavio nedelju dana pa se zrno skvrzilo i palo na neki 150 grama po klipu i tu se sad zadrzava gramaza.Mada opet je rano za ocenu prinosa ja sam pre 2 nedelje uzbrao dosta je sirov bio jos.
 
2mgwa3p.jpg[
zik5dv.jpg
[/IMG] evo i ja slikao moj A 24 nisam bas zadovoljan mnogo debela kocanjka a zrno sitno verovatno je susa uzela danak
 
Jbm ti ja sam mislio da je samo kod mene u okolini katasrofa. Nemam slike ali nebi imao ni čime da se hvalim. Kod nekolicine se još drži ali ako nastavi ovako još par dana ....
Kermes je u pitanju, 'lepo izgleda' 18 redova po cca 46 kom ali zrno sitno. Tešim se kao ali šta da se radi. Za pet dana mogu mu i pečene ševe padati nije vajda. Biće branja uskoro.
:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh