Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
tamara1611 u pravu si b23 je naj stabilniji hibrid trenutno,i u susnim i u kisnim godinama.ja sejem samo njega na 12 kj i u zadnjih 5god nisam imao prinos ispod 4700kg/kj
 
Poslednja izmena:
redovno sam imao jus preko 6t po kj.A prosle godine me je jako iznenadio n01.sejao sam ga jako kasno,posle luka posle 1 juna i imao sam slagacu dal 76 ili 77 metara po jutru ali ne jus vec sa vlagom od 25 sto mislim da je izuzetan uspeh!
 
ja sam ove godine cetvorici ljudi presijavao b23 seme katastrofa iz 2008
 
kod nas ioni koji su se drzali malo ,mislim razxne sorte sad su za dva dana svi poauteli i to skroz bice brba za 2 nedelje
 
I kod nas situacija nista bolja,a za sledecu nedelju ovde predvidjaju temperature 37-38step. To ce da dokusuri i one kukuruze koji su se iole drzali malo bolje.
 
ja sam bio prognaziro da ce rod biti 30 posta manji ali kad sam juce video atar 50 posta manji maozda i vise .XAOS ........
 
kod nas u jednom delu atara obesio klipove jos pre 2 nedelje,slika je od juce
315mzvd.jpg
 
Pionir K67 ceo klip 380 grama , zrna 320 grama , Dekalb 5276 ceo klip 360 grama , zrna 300 grama. Vlaga nepoznata stoga je rezultat irelevantan medjutim ,preliminarni rezultat pod predpostavkom da je vlaga ista, zbog iste FAO grupe i iste parcele gde se nalaze, pokazuje da je zrno K67 teze , i uzimajuci u obzir da je klip kraci kod K67. Cutke su iste tezine 60 grama , iako je dekalbova cutka duza. Levo je zrno K67 desno Dekalb.
Jedina okolnost koja je diskutabilna je razmak u redu jer je Dekalb redje posejan.

1y625s.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh