Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Rasa02
Ciji rad sam ja blatio? Svi koji rade na institutima (strucni kadrovi) su tamo po partijskim direktivama , necemo se lagati. Prvi covek AS hibrida se zbog toga i odvojio od NS instituta a po recima zaposlenih od kad je on otisao nije ostao dobar selekcioneru NS institutu, radio sam na odeljenju za kukuruz nedelju dana i savrseno mi je jasno kako to funkcionise . I da budemo odma na cistac, ZP seme vise cenim nego NS (bar sto se tice kukuruza).

P.S. dovijaju na najgore moguce nacine da bi napravili neke hibride pod ovim nisam mislio ko sto sam napisao da prave hibride nego da uspeju da prodju registraciju pored standarda. Jer u toku registracije hibrida , novi hibrid mora biti bolji od standarda.
 
Radi ti kako hoces ja ti samo kazem da to nije kolegijalno.Procitace neko i od njih ovo sto pisemo i sigurno im nece biti prijatno.
 
Raso02, to je javna tajna, ja samo pricam onako kako jeste, nisam prozvao sve koji rade na institutima, oni koje se osete prozvanim i sami znaju da je to tako, ti normalni i van stranacki ljudi ne mogu da dodju do reci od ovih koji vode kolo samo zato sto su iz partije. Nekada je to bila Komunisticka partija a sada su to DS,SRS,SPS i tako dalje i blize.
 
Dragane zao mi je sto nisi bio na oglednim poljima ZP instituta da vidis koliko imaju hibrida u toku registracije i mogu slobodno reci da su za korak ispred svih stranih,a sto njih nema u prodaji opet je tu drzava koja njih gusi da bi nam prodavali strano djubre.
Inace sam sam spomenuo pre ove price da su kod mene puno bolji 606 i 666 od 677 i 684 to ti dodje dokaz da se ipak radi i ostvaruju rezultati.
 
raso moram da podrzim Dragana18 u njegovoj izjavi, kakve veze ima kolegijalnost tu ako nesto ne valja treba javno reci ovo ne valja i menjati stvari na bolje, a ne nabijati glavu u pesak i zarad neke kolegijalnosti ici putem koji nikuda ne vodi i tapsati nekog po ledjima i vikati dobro je, kad i lud vidi da nije jer su posledice takvog rada velike i imaju veliki uticaj na rad profit, zaradu velikog broja ljudi i njihovih porodica koji su se odredjenom poslu posvetile i od kojeg njihova egzistencija zavisi
izvinjavam se za :off_topic: , ali sam morao da prokomentarisem prepisku
 
AS62 na pesku,200kg/kj npk,150kg/kj urea predsetveno,18aprila sejano na 23cm,psenica predusev!
photo0081.jpg

Skoro svaki klip je ovako nacet,imam utisak kao da su pticurine neke ga nacele.
photo0080.jpg

Levo AS72,desno Zp 684,npk nista,urea 150kg/kj,setva 18.aprila sejano na 25.5,predusev lucerka!
photo0082.jpg
 
Trebao si izmedju svakog kukuruza po jednu popijenu, ah instruktore ja moram da te ucim jel? :haha:

Moj kukuruz koji nije blizu vode izgore sve!
Nije ga bilo boljeg u kraju ali ga je susa dokusurila...

Onaj koji sam zalivao prosle nedelje, samo se smeska...
 
dali kod vas nije moguće imati veći prinos ili ste zadovoljni šta rodi rodi. kod mene ni u najgorim godinama nije tako mali prinos a sijem uglavnom sorte kao i vi ,lani je bila dobra godina za kukuruz i imao sam prinose od 12-15 tona po hektaru suvog zrna uglavnom kukuruz grupe 400-500 što se ovih godina pokazalo puno bolje nego kasnije grupe zato što sve obave dok još ima vlage
Definitivno kasnije grupe imaju problema u susnim godinama,slazem se.Kod nas kod kukuruza grupe 600-700 veliki broj stabljika ostao neoplodjen,prosto nemas klipa,sve sami jalovaci.Dok kod ranijih hibrida to nije slucaj.A i toliko su nas kise mimoilazile da je to katastrofa.
 
Evo i mojih kukuruza. Od svakog hibrida sam birao po jedan manji i po jedan veći. Prosek nije sredina već bliže ovim manjim, jer njih ima više nego ovih većih.
U gornjem redu su AS 72 i ZP 677, a u donjem F38 i F02. Svi su sejani 18.04.; AS na 23.5 cm, ZP na 26cm, F02 i F38 na 20 cm. ZP je dobio jesenas 170 kg/kj 3x15, a ostali po 92 kg/kj DAP-a. Predsetveno su svi dobili po 150 kg ureje.


adult image hosting


free image hosting

Dok sam ovo slikao doneli su mi građu za šupu, a posle sam ja smetnuo sa uma da ih slikam prelomljene.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh