Kukuruz 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Iznenadila me Florencia danas. :zli: :zli: Poceli krunjenje oko 9-10h,da li zbog magle,a i bilo je rose uglavnom startovali smo sa vlagom od 20%,a kasnije je bilo 19.5%,pa 18.8%,a predvece opet 19%... :sta: :sta:
S obzirom na potes,klasu zemlje i fao grupu ocekivao sam manju vlagu.Pre par dana su imali 17-18%vl.S obzirom da je to drzavna zemlja prinos je zadovoljavajuci.....nesto preko 5t/kj. :cao:
 
Tema bas nije pogodna za ovo pitanje, ali ipak da pitam:). Imam par dzakova semenskog kukuruza, koje je ostalo od ovogodisnje setve. Da li se to seme moze koristiti na prolece? Dzakovi nisu ni otvoreni.
 
Mil je napisao(la):
Tema bas nije pogodna za ovo pitanje, ali ipak da pitam:). Imam par dzakova semenskog kukuruza, koje je ostalo od ovogodisnje setve. Da li se to seme moze koristiti na prolece? Dzakovi nisu ni otvoreni.
Probaj uraditi klijavost i sve ce ti biti jasno
 
Mil je napisao(la):
Tema bas nije pogodna za ovo pitanje, ali ipak da pitam:). Imam par dzakova semenskog kukuruza, koje je ostalo od ovogodisnje setve. Da li se to seme moze koristiti na prolece? Dzakovi nisu ni otvoreni.

Naravno da može. Samo moraš ići malo gušći sklop zbog smanjene klijavosti.
 
ja sam bas takav kukurz sejao ove godine na 20 ari...interesovalo me sta ce biti...i mogu reci da je super rodio,ali kao sto vi kazete malo je slabije nikao... :ppozdrav:
 
Mil je napisao(la):
Tema bas nije pogodna za ovo pitanje, ali ipak da pitam:). Imam par dzakova semenskog kukuruza, koje je ostalo od ovogodisnje setve. Da li se to seme moze koristiti na prolece? Dzakovi nisu ni otvoreni.

Nema bitnije razlike. Sve isto nice, ako je pogodno vreme.
Samo da nije od preprosle god, da nisu proizvodjaci prepakivali sezonu pre. :haha:
 
Ja sam prosle godine sejao seme od pretprosle godine koje je kupljeno u slucaju presevanja ali do toga nije doslo pa je cekao godinu dana u neotpakovanim dzakovima u uslovima koji su propisani. Kukuruz je posejan na luceriste, na zemlju koja je malo teza za obradu i nije mi se svidjalo od samog starta kako se biljka razvija. Prinos je bio OK ali nije bio ni blizu kao godinu ranije na slicnom zemljistu i sa manje padavina. U pitanju je sorta TYREX.
 
Proletos sam sejao 1 ha sa 6010 Ns a seme je bilo staro 2 god. I sta mislite sta se desilo?
Morao sam da presejem jer nije niklo skoro nikako. Dakle ja sam se naucio i vise ne koristim staro seme.
 
U subotu i ja završio kukuruz za ovu godinu i mogu reći da sam prezadovoljan sa 1.5 kj bilo dobrih 15 tona u klipu sorta zp 684 i as 72 pomešano predusev ječam prihrana npk ,i urea (pomešano ) 300 kg i prskano slavolom dok se još moglo ući (jedanput) mislim da ću ovu godinu spominjati jedno vreme :D
 
Evo rekordera za ovu godinu
1r4qyw.jpg
 
Ja sam i pre dve godine isto kupovao nesto semena u novembru kupovao kermes po 1800din a u prolece je bio 4200din ja nikakvu razliku nisam video, a sta vi misliste sta rade sa semenima sta je ostalo od proletos, bacaju :sta:
 
prijatno me iznenadio Pionir...( a kudim ga u poslednje vreme samo tako :sta: :sta:)

F-02 sejan na 21 cm
parcela 1.93 Ha......prinos 23760kg.....20.2% vlaga.....68.2 HL............12310/Ha :D

H-31 sejan na 21 cm
parcela 1.725 Ha......prinos 16840kg.....18.2% vlaga..........9762/Ha nije lose s obzirom da ga je crv maltretirao i da ga je u doljama gusila voda

F-02 sam i prosle godine sadio bio sam zadovoljan a ove godine prezadovoljan
H-31 ne mogu reci da nisam zadovoljan
P-12 i Y-54 kod mene katastrofa s obzirom na ovu godinu
F-02 cu sejati i dalje a za ostale cu dobro razmisliti
 
Ja sam ga imao ove godine. Lep je za prodaju u klipu, ima krupne klipove. Stablo mu je jako visoko i teško se brao ove godine jer se stablo polomi na pola pa zaguši jednoredni Zmajev berač. (Posle ga je obrao 2K) Za vršidbu nije pogodan jer ima veliku vlagu, pa ti puno skinu. Prinos mi nije za pohvalu ove godine, doduše i voda mi je pokvarila deo njive, ali oko 4400 kg/kj klipova.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh