Kruška

Evo kako izgledaju neke od kruski.

Videcemo na prolece sta cemo sa njima.

6abd2d5b456e099921c808674c2b3ca0.jpg
30f0c9b1cd88df35afed48cfc369236c.jpg
0321d5e59a7ba040ec859dc03498c581.jpg
45104c26931778b06329e10c23fc814d.jpg
2d9c799d2c10caa653bfc8771c957cf0.jpg
8625767dc94e29b620dca0dc5198c2f9.jpg
d354cb7541a027815df7243dff02d7a4.jpg


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
To je brat sadio.Nije ni bio cilj neke pare i prinosi vise da nezvrji prazan plac, nekada bio vinograd tu.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Pa bas zato ti i govorim, da si zatvorio parcelu listom ne bi ti ni divljala trava, niti bi se parcela ranije susila posle padavina ako je zemlja u hladovini.
Kao i cesci obilazak parcele, jer ja iz ovoga sto sad vidim vi niste reagovali na vreme sto se tice napada.
 
Ja mu pomazem kad kad, primetio sam rano reko da prskamo necim ili da rezemo_On je radio tada ajd sutra ajd sutra tako i ostalo.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Može li se u nekom rasadniku naći sadnica karamuta i ima li je ko pa da pošalje plemke na proleće?

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Pozdrav svima! Planiram da ovih dana podignem nov zasad kruske i voleo bih da cujem vase savete, zemlja je pripremljena, samo jos da se zasadi. Koju biste mi vi sortu preporucili? Od uzgajvaca iz mog mesta sam dobio savet da posadim kiferov sejanac. Takodje su mi rekli da ni ne pomisljam da sadnice kupim iz Krusevca ili Trstenika. Navodno svi imaju neku vezu i lako dodju do sertifikata za sadnice i onda prodaju i pogresnu sortu i zarazenu i los kvalitet. To je sto se tice kruske, dosta njih znam koj su sa sljivom bili zadovoljni. Koji biste mi vi rasadnik preporucili? Unapred sam zahvalan na svakom savetu.
 
Slike iz plavog prskanja odradjenog oko 20 novembra, sa bakar hidroksidom 0.5%
Nakon toga trovali miševe sa cinkosanom potrošili 14kg na lanac i po voćnjaka. Sad do rezidbe odmor, i ponovnog trovanja miševa.
b0f1dbf88785326ca37d93aebc3ceb05.jpg
51bf90bcda4280ae7215dbde1b345c89.jpg


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Pozdrav svima! Planiram da ovih dana podignem nov zasad kruske i voleo bih da cujem vase savete, zemlja je pripremljena, samo jos da se zasadi. Koju biste mi vi sortu preporucili? Od uzgajvaca iz mog mesta sam dobio savet da posadim kiferov sejanac. Takodje su mi rekli da ni ne pomisljam da sadnice kupim iz Krusevca ili Trstenika. Navodno svi imaju neku vezu i lako dodju do sertifikata za sadnice i onda prodaju i pogresnu sortu i zarazenu i los kvalitet. To je sto se tice kruske, dosta njih znam koj su sa sljivom bili zadovoljni. Koji biste mi vi rasadnik preporucili? Unapred sam zahvalan na svakom savetu.
Ljudi kupuju vilju za rakiju
Podlogu ako je za rakiju biraj divlju krusku.
E sad ako imas otkup za kifera onda ga sadi
Dobro radja,otporan samo ga zna jebat mraz u cvetanju, jedina mana
Kifer MORA bit na divljoj krusci.
Ta kasna sorta bolji izbor je druardova, ona moze ici na dunju
@mali paor pokosi travu, to puno resi glodare
 
Poslednja izmena:
Košena trava kolega ali ova izmedju redova od toplog vremena narasla, tarup spakovan a trava samo piči..

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Ja bas ovih dana kosim, em otvorim blizu korena rane pa se slogira od mraza- pa ne moram do maja kositi
Em znacajno manje primetim rupe od voluharica na parceli
 
Sa cime biste mi preporucili da isprskam mlade, tek zasadjene kruske i u kom mesecu? Da li smem da prskam zemlju herbicidina na leto u prvoj godini? Sorta je kiferov sejanac na podlozi divlje kruske.
 
Nazad
Vrh