Kruška

И мене занима који су природни непријатељи крушкине буве. Нећу да убијам бубамаре и остала корисна бића. Претплошле године сам прскао и опет су младице потамниле и врх се увијао.

Evo na brzinu pa kad bude više vremena biće detaljnije o biokontroli:
http://www.doiserbia.nb.rs/img/doi/1820-3949/2010/1820-39491001029J.pdf
 
@Komadara: Kad buhu rješiš do cvatnje onda nemaš problema sa kasnijim tretiranjima ili imaš vrlo male korekcije. Kad promašiš prvu generaciju onda ćeš buhu jako teško ili nikako (što je češće) suzbiti.
 
Сад ми је рутава буба изгризла скоро све цвјетове на младим крушкама. Гризе на самом отварању свјета, некад и прије. Надам се да ће неки плод остати да пробам шта сам посадио.
 
Od kuda toliki problem sa tom rutavom bubom? Na našim prostorima i nisu neke najezde koliko kod drugih koliko znam i čitajući ovaj forum.
 
Pozdrav svima.Na lisce kruske ,se poljavljuju neke crvene tackice . Od 35 stabla ,jos samo na dve stabel sam primetio. Imao sam jos malo CIPKORD-a kodkuce ,pa sam stim poprskao.
Molim vas pomozite ,koji je najbolji lek za ovo . Takav slucaj sam imao pre dve godine i nisam mogao sacuvati lisce,cak se preslo i na plod.

 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav svima!
@lajbi - googlaj malo oko Eriophyes pyri liči mi na to...
pozzz joe!
 
Јурећи рутаву налетим на пар ових:



Је ли и она цветојед? Величина 9-10 мм.
 
Jeste, to je jedna vrsta jabikonog cvetojeda. Kod mene slabo ima te vrste, ali onaj manji crni od 3-4mm je dosta rasprostranjen...i muku mučim sa njime
 
Моје крушке су поред шуме тако да су прскања против инсеката слабог учинка. Ја уништим прву генерацију крушкине буве на воћкама, а из шуме после стижу нове :) Зато ћу сада ваши прскати копривом, а ова остала гамад нек се множе.
 
Ја уништим прву генерацију крушкине буве на воћкама, а из шуме после стижу нове :) Зато ћу сада ваши прскати копривом,
Па ваљда не користиш само контактне инсектициде? Ја сам данас спремао "Ну Филм" и нисам успео да оперем мензуру ни врелом водом а брисао сам и крпом. Значи да ће добро залепити отров по биљци само је питање да ли је 0,15% довољно.
То са копривом сам испробавао прошле године и нису били баш неки резултати, мада су ми рекли да је требало да мешам са раставићем.
 
Kod mene se na kruski posmrzavalo pola cvetova od ovog mraza jucerasnjeg :( a i tresnjini cvetovi stradali tako da ove godine bice malo ploda...
 
juce sam obilazio vocnjak i evo sta videh na kruskama:





svi listovu su uvijeni. Pokusao sam da odmotam, medjutim nista nema unutra (nikakvih gamadi). Sta bi moglo biti uzrok ovome? Prethodnog jutra je bio mraz (oko -4) da li mozda to ima veze? Da Pre dva dana sam prsao sa Corusom ali mislim da to nije uzrok obzirom da sam prskao i drugo voce kao i kruske na drugoj lokaciji, i kod njih nema slicnoh simptoma.
U svakom slucaju treba mi pomoc, kako da rasem problem, cime da prskam?
 
Poslednja izmena od urednika:
I meni je isto na dva drveta što posadih jesenas, ali ja sam mislio da je to normalno za listove koji tek izbijaju, da tek treba da se odmotaju? Mada nisu baš ovako urolani kao kod tebe, više su kao...neotvoreni :D
 
I meni je isto na dva drveta što posadih jesenas, ali ja sam mislio da je to normalno za listove koji tek izbijaju, da tek treba da se odmotaju? Mada nisu baš ovako urolani kao kod tebe, više su kao...neotvoreni :D

ma ne bih rekao da je normalno... Pogoto ne jer rekoh da imam i na drugoj lokaciji u trecoj godini (kao sto je i ova na slici) par drveta i listovi na njima izgledaju potpuno drugacije, rekao bih normalno- ne uvijeno.
Prskao biz ali neznam cime...da li je bolest pa treba neki fungicid ili su u pitanju neka gamad. Pokusao sam da odmotam list ali nisam nasao nikakve insekte, vasi. Jutros sam obilazio neke apoteke, medjutim niko ne radi Veliki petak. Videcu sutra ponovo.
 
Kod mene Santa Marija izgleda dobro izmrzla oko50-60% i Viljamovka nekih 20%
Ја сам купио готов засад иста комбинација. Како сад да препознам која је која?

---------- Poruka napisana u 21:19 ---------- Prethodna poruka je at 21:17 ----------

ma ne bih rekao da je normalno...
И код мене има једно тридесетак оваквих стабала. Мислио сам да им је тако дошло ове године и да ће се лист мало касније развити. Ако су рикнуле да крчим :sta:
 
Nazad
Vrh