Kruška

Ja sam mislio jedno 10 ml na 5 l vode?
 
Šta može biti uzrok ovim crnim vrhovima na mladim kruščicama? Nema ih mnoga (par komada).

oasns6.jpg

5lw0i0.jpg

1e0six.jpg


Imam i dve ovakve, svi listići se osušili a kad je prsečem ona zelena:
2jdgqw5.jpg


A ima i ovakvih:
25u78lc.jpg

15hgxv5.jpg
 
Prskao sam pre dve nedelje sa sekvenca, abastate, metod i tad ovahvih listića nije bilo. razmišljam se da oprskam sa Bacilomix-om? Ratko, a šta može biti uzrok ovog?
 
Poslednja izmena:
Listovi mi deluju kao da su stradali od hemije ,nista strasno ,ove dve sto se osusio list se jednostavno nisu primile , menjaj na jesen odmah

Nisam pratio na casu ,kad si sadio ,sortiment , razmaci ?
Lepo izgleda ,samo im daj vode pod obavezno
 
Verovatno od mesanja abamektina i kaptana, pise ti u uputstvu da se ne mesaju! Cak ni 3 dana pre i posle upotrebe kaptana ne smes raditi abamektin.

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока
 
Pošteno ih zalij, dodaj 1 kg vodotopivog gnojiva u 1000 lit vode ili kan 1 kg na 1000 lit i zaljevaj.
 
To mi je preporučio jedan zaštitar, kako oni nemaju pojam, pa to je neverovatno. Ja obično čitam to dal može da se meša ili ne, a zašto sad nisam pojma nemam...

@kanački
To sam posadio u bašti 120 komada, 75 vilja, 10 abate fetel, 10 karmen, 10 kaluđerka i 15 santa marija na BA 29, malo da se praksam, a ko zna možda ću i širiti na jesen. Razmak 3,2x1,2.

Tih mojih 120 komada zalivam svaki deugi dan sa 400 l vode...

E da imam nekog Everisovog vodotopivog đubriva , ali bi mogao njega da dodam u vodu pa da ih zalijem?
 
Kako da ne tebi pašu sve formulacije, ali ne preteruj 1 kg na 1000 lit i svaki dan udri zaljevanje. Korijen ti je u plitkoj zoni i tu su temp oko 30 stupnjeva 80 % ti ispari a onih 20 uzima biljka. Zato svakih 7 dana gnojivo ostale dane obična voda.
 
Formulacija kolju imam je NPK 14:7:14 + Ca + Te, mislio sam da idem 1 kg na 400 l vode sa koliko ih zalivam.
 
jasam spasio jednu abatafetu bušnom kantom da mi izigrava kpk,kad beše ono velika suša odprilike ,nikakvo đubrivo nisam stavljao, pokušaj nemoze da škodi.
 
Drugari hvala svima na odgovorima. Razmišljam se nešto da na svaku okačim flašu od 1,5 l da mi izigrava kpk (pošto nemam mnogo), i da je tučem samo sa vodom (i ujutro i uveče), a što se tiče đubriva nije nikakav problem da se čak i da stavim manje od 1 kg na 1000 l vode...
 
Možeš i tako, gledaj natapaš sa 400 lit, ok ali stavi onda 400 grama i nema problema, ponovi to svaki 7 dana. Što se tiće gnojiva neće naškoditi ipak su to mlade voćkice mada bi bilo bolje s većim sadržajem fosfora zbog korijena. I ovo je ok samo ne preteruj, kpk je zakon i može se napraviti od boca, kanti kanistra ili bure 100 lit i položiti kpk cijevi za povrće.
 
Shale imaš li bunar česmu na voćnjaku? Ako ovako misliš da zalivaš ne vidim svrhu ,sipaj odma jednu flašu pod voćku nemoj da se mučiš.
 
Nazad
Vrh