Kruška

jebiga, šta da se radi ha ha ha

valjda će se moći nacijediti za koji litar rakije.
 
Ako je to cilj, hoce.
I to dobre rakije!

- - - - - - - - - -

hahahaha nemam pojma .))))

posle more pitanja ovdje, različitih mišljenja i totalne konfuzije doveo sam čovjeka koji se bavi orezivanjem prije neki mjesec rekao mu uradi šta znaš i to je to.. mislim da će se ići na vitko vreteno ako je moguće ako nije, ko ga j**, živa su bića ne geometrijski oblici neka se razvijaju kako im odgovara.

edit: koji uzgojni oblik je pogodan za viljamovku kalemljenu na dunji ma (prethodno sam pitao isto pitanje ali sam greškom naveo da je kalem na dunji ba 29 što se ispostavilo kao pogrešno). Razmak je 4 m između redova i sadnica.

Vreteno i modifikovani solen. Ali... cini mi se da ce morati na naslon.
 
Možeš čime hoćeš, ali jako moraš vodoto računa, da preparat ne leti na voćke...
 
sta mi se desava sa listovima pozuteli su sa cime treba ih prskati da se popravi situacija
attachment.php
attachment.php
attachment.php
 
Procitaj ovaj tekst ili izguglaj siva pegavost lista kruske

http://agronomija.rs/2014/siva-pegavost-lista-kruske-mycosphaerella-sentina/

Na telefonu sam ,pa bas ne mogu da procenim sa slika , ja sam imao ovaj problem prosle godine ,radio sam smo redovnu zastitu i ove godine toga nema.
Grane koje su bas bile zarazene ,list je otpao ranije ,a neke sam i uklonio makazama.

Nadam se da ce ti se javiti jos neko da iznese svoje misljenje
 
PrskajPrskaj preko lista mikroelementima a posebno željezom, zaljevaj s NPK vodotopivim gnojivom tipa dosta dušika i kalija, fosfor izbjegavati ,svakih 7 dana.
Vućr mii na fero klorozu, daj bože da griješim.
 
Poslednja izmena:
To bolesno lisce ne mozes spasiti, mozes samo da ne dozvolis da se prosiri na zdravo lisce. Fungicid preventivni + sistemik i udri.
 
Sa čime da prskam lisne vaši u madim kruškama (ovo im je prva vegetacij). Od insekticida kući imam Nurelle D i Cipkord? Može nešto iod njih ili mora nešto treće?
 
Nazad
Vrh