Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Ja sam prodao u Zr.po 140 zive.Znam da idu i po 110 i po 150,zavisno od toga dali imas stalne kupce kojima dajes i kad nema pilica na trzistu ili prodajes onom ko trenutno daje vise.Nadam se da ce cena uskoro da poraste:bravo:pa ce biti i manje nervoze na forumu.
 
Da dodam nesto sto sam zaboravio u proslom postu. U ovoj temi sem da tako nazovem "malih i velikih" tovljaca mogu da pisu i oni koji kupuju pilice t.j. musterije kao sto su clanovi bojcetic i peto1 iznosili.. Svako na ovom forumu moze da iznese svoje misljenje u odredjenoj temi a u skladu sa pravilima foruma.
 
Juce i danas prodao tridesetak komada ociscenih na 250,na veliko cena 180din ocisceni,za zive niko i ne pita
 
Danas zaklao poslednjih 80 iz tova,za ovu godinu je dobro bilo,sutra merim pa cu napisati i kilazu.....
cena i dalje 180din na veliko,tako da i ovi idu u minusnu
 
Zna li neko koliko Matijevic placa zive.On je sinonim za nisku cenu.:osmeh:

Jel neko probao te pilice po 169?
 
Trenutno mi cena ni u dzep,ni iz njega.Poucen proslogodisnjim iskustvom ovu nocnu moru mirno spavam.Cisto informativno i saosecam sa svim kolegama koji trenutno muku muce sa cenom i plasmanom.S nadom za bolju cenu. :ppozdrav:
 
Ja sam svojih 140 zamrzo,ostali otisli po 250 ocisceni,tako da se ne brinem toliko oko cene,,,,
Ali kad smo vec na tu temu,a kolega @Sama je iskusan u poslu pa da pitam,kad bi se moglo ocekivati da cena malo skoci
 
Poslovna tajna:osmeh:

- - - - - - - - - -

Salim se.:osmeh:Pravilo u Srbiji je da nema pravila.Realno bi trebalo ocekivati skok cene sa skokom potraznje.To je kad ljudima dosadi,ili se izjede svinjetina.Obicno bude kraj februara.Na cenu moze dosta uticati i trenutna kolicina,tj visak pilica koji ce se mozda u to vreme odmrzavati i prodavati na akcijama,kao sveze.:osmeh:To je pravilo koje se ponavlja,a o eventualnom uvozu pod moranje i ne razmisljam,jer bi nam onda usledeo debakl.

- - - - - - - - - -

Da objasnim,da je uvoz pod moranje,uvoz piletine bez obzira na nase viskove u cilju da se nasi "prijatelji"rese svojih viskova.Od toga licno najvise strepim,jer to ne mogu da predvidim,a isto nam se desavalo mnogo puta,samo u razlicitim kolicinama.
 
Nazad
Vrh