Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

na Jagodinskj pijaci ovih dana,uradjeni 260-270,a cena uradjenih na veliko 160...
 
Ne znam kakva ti je,al onu kod Matijevica nebi pozeleo.Ti sto prodaju Matijevicu po 90 ili 100 dinara,sigurno imaju neku muku.Pouzdano znam da su kolege davale za te pare,ako su pilici bolesni,pod antibioticima i imaju veliku stopu smrtnosti.To ce reci da je odredjeni postotak uginuo i u putu do klanice.Svaka cast,ali meni se to gadi i hvala Bogu sto to ne moram jesti.
 
Ja danas narucio 100 komada jednodnevnih, cena 40 dinara.
 
Poslednja izmena od urednika:
Naravno da nema,osim ako se logiga svodi na nadu u bolju cenu.:osmeh: To je realno slaba vajda,jer se u ovom periodu naprave ogromne zalihe piletine,koja se zamrzava.Prilikom povecane potraznje se odmrzava i umesto manjka i skoka cene imamo dovoljne kolicine na trzistu.Doduse u vidu akcija,al ko te pita.
 
Doci ce i 5min kod tovljaca zivine. Svinjari su imali (i imaju) lepu cenu pola godine i jace. Pritom cena hrane je pojeftinila, a sinje se vrte 180-220din jaaako dugo. Na tu cenu ima racuna raditi. Drugo pitanje je sta ce biti sa cenom kad se malo zapati krmaca pa se pojave i viskovi.
 
Pa nije bas pola godine. U novembru sam dao turu po 165din, zatim 220 nisu bili nikad tek sporadicno 200. Ko zapati sad krmacu imace tovljenike tek za 9 ili 10 meseci. Toliko da se zna. Zelim vam da se sto pre cena piletine vrati u normalu. Samo da nije ovih spekulanata sto uvoze i svinjsko i pilece, a o kvalitetu tog mesa da ni ne pricam.
 
Da,to sam zaboravio sa tendencijom porasta.:osmeh: Nego jednodnevni skuplji nego prosle godine u ovo vreme,a hrana jeftinija :sta:.Na zalost i ona je sa tendencijom porasta.::samo bes::
 
Logicno bi bilo onda da i utovljeni imaju neku cenu u narednom periodu:riba: Ja se nadam sto pre jer mi stize tura za 20-ak dana::novac::
 
Hvala na informacijama ljudi i meni tura stize za 20-ak dana.. ovde kod mene u kraju non-stop se prica o nekom skoku cene pilica,ali nista..
 
Nazad
Vrh