Kredit za poljoprivrednike

Bio sam pre 2 dana u Banci Intesa . Savetnica sa poljoprivredu mi je rekla da je izašla neka ponuda kratkoročnog kredita (do 12 msci).
Kamata 16% (dinarski) i 10% (evro) . Uplaćuje se na račun , ne mora se pravdati nikakvim računima i profakturama , rok otplate 3,6 ili 12 msci
 
Mnogo je i to. Treba samo jedna banka da saradjuje sa poljoprivredncima,eventualno nijedna.
Pa nisu sigurne platise ovi poljoprivrednici,banka jadna nema sta da im uzme ukoliko ne vrate kredit. Niko od poljoprivrednika nema ni traktor,ni zemlju...nema nista. Zanatlije,ovi sto rade za mesecne plate (nemam nista protiv takvih) su mnogo sigurniji i likvidniji... Sto bi zanatlija nekad dobio otkaz,recimo? Kako onda vraca kredit?
Posto u ovoj nasoj zemlji uglavnom nista ne ide kako treba i kako je normalno,ne ocekujem ni ovde neki pomak...nazalost.
 
Znam da recimo Komercijalna Banka,RBV,CrediAgricole imaju posebne linije za poljoprivrednike.To je već uz Procredit 4 banke.Ima ih još toliko sigurnoali ja znam za ove jer su mi u blizini.
 
Meni je volks banka poslala nekakvu ponudu za kratkorocno kredititanje, ali nisam se nesto udubljivao, mislim da je na 500000 din, na zalost nisam ni sacuvao.
 
Nabroj banke koje znas da saradjuju sa poljoprivredom,a da nije prokredit.
Hvala
Intesa, Komercijalna, Agrobanka (pokojna), Societe, Credit Agricole, Procredit, Cacanska. Pri tome treba reci da ostale banke kreditiraju ali vece igrace. Pa su tako i Unicredit, Hypo ... isto izlozene.

Citajuci dalje, vidim i da su kolege dale svoje primere.

@Quercus,
Moja primedba se i odnosi na novinara, a ne na tebe. Znam da si samo stavio link.
 
Hvala kolege.
U Zrenjaninu samo prokredit...mozda se i nesto preomenilo u poslednje tri nedelje (tad je tata isao)

- - - - - - - - - -

Moj baba :osmeh: se raspitivao za kupovinu automobila,pa zbog toga nije dobio odobrenje od ostalih banaka i zato sam mislio da nema mnogo banaka koje saradjuju sa poljoprivrednikom. Nisam znao da je kupovina auta u pitanju. :osmeh:
Hvala vam u svakom slucaju za to sto ste mi nabrojali banke.
 
Što se tiče prolongiranja kredita od strane prokredit banke , uslovi sledeći ( tako mi rerčeno od strane mog kreditnog savetnika te banke ) :
komisija ( neko iz te banke ) izlazi na teren ( dolazi kod mene kući ) i procenjuje da li sam ja sposoban da vratim kredit ili nisam
Ako procene da imam iz čega da vratim , moram vratiti a ako procene da nemam iz čega i od čega da vratim ( a svi znamo da smo debelo popu..li ove godine ) oni šalju zahtev ministarstvu pa ako oni odobre tek onda se prolongira kredit još 1 god, dana
Mislim da ovde neko ne govori istinu , dal ministarstvo ili banka tako da ....
Koliko mi se čini minpolj. je debelo namazano ( ne samo u vezi ovoga ) tako da će mo mi imati problema sa njima :zli::zli::zli:
 
Nazad
Vrh