Kratoročni i dugoročni krediti za poljoprivredu

Promet racuna,i imam dosta moje zemlje,hipoteka nije potrebna... A onda sam im objasnio da npr. crni luk neide preko racuna,kao ni paprika,kupus,itd... I izasli su mi u susret...
 
Od prihoda treba da zivis i da obnovis proizvodnju, da kupis poneki deo za mehanizaciju, to kada uzmes ostaje ti vrlo malo za investicije. U bankama rade ekonomisti neko je izracunao prag rizika koji moze da se prihvati koji ne, ne racunam drzavne banke i podmicene direktore, ko tu ima tu kombinaciju to je najbolje.

Sve je tako uz jedan dodatak da više nema državnih banaka,čak ni Komercijalna,da se tako direktorski odobravaju krediti ispod žita,kao nekad.Banke koje su to radile su propale i pale na grbaču države i svih nas poreskih obveznika.Suva ekonomija i procena rizika su jedino merilo.Površina zemlje u vlasništvu je dobra ali ne preovalađujuća kod odobravanja kredita.Na prvom mestu je visina godišnjeg prihoda i mogućnost redovnog servisiranja kredita.Banka hoće da ti iz poslovanja vraćaš kredit,pa tek ako to zaškripi poteže se prodaja zemlje koju imaš.Znaju oni da to ide teže sa prodajom zemlje pa je prvi parametar obim prihoda i veličina poslovanja.
 
Naravno oni uzimaju hipoteku kao sredstvo obezbedjenja. Njima je u interesu samo da ti placas rate ugovorene planom otplate kredita. Hipoteku akitivraju samo kada bas nemaju drugi izbor. Kod nas su ljudima u problemima nudili xy resenja pre aktiviranja hipoteke.
 
A šta se dešava sa onima koji imaju redovne prihode (plate) iz firme u kojoj rade a poljoprivreda je dopunska delatnost? Njima se ne odbija od prihoda iz poljoprivrede za trošak života. Zar takvima nije lakše da uzmu neki od dugoročnih kredita? Njima ulaze u troškove samo ulaganja u tu proizvodnju.
 
Takvi neće dobiti poljoprivredni kredit , već samo kredit preko plate. Za kredite preko plate su veće kamate nego za poljoprivredne kredite.
 
Pa za kredit aplicira RPG a ne fizičko lice preko plate (odn keš kredit). Šta tu ima otežavajuće? Čovek ima primanja u firmi još ako ima hvala Bogu i žive roditelje sa lepim penzijama znači da ima od čega da podmiruje troškove za život. A kredit diže za razvoj RPG. Ne vidim tu razlog da mu ovi bankari ne daju kredit. Osim prema nekom članu zakona NBS gde banka ima diskreciono pravo da bira klijenta.
 
Završavam sa Prokreditom, ostavili su me na cedilu ove godine dok one koji me jašu pomažu , isplatiću im kredite iako će me oderati zbog prevremene otplate, jednostavno su se stavili na stranu velikih, nije loša saradnja bila za 9 godina, bilo je više dobrog nego loše,ali sad će biti gotovo!
Idemo dalje
 
Sluzbenica iz nlb banke posle mesec dana od predaje papira za subvencionisani kredit i isto toliko vremena izgovora kaze da nema vremena da obradi zahtev,jer je u guzvi sa velikim iznosima kredita koje mora prvo da odobri,te je bila bolesna te je dobila neku arhivu da resava ,koji bolidi u toj banci rade,i kakav je to odnos prema klijentima,svasta.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Šta se dešava da oni koji te šišaju sad odjedared neće da ti odobre da ti uzimaju pare.
Tu je garant av upetljao prste,i masovno odn. besomučno guraju u velike a male će polako da desetkuju.
 
Završavam sa Prokreditom, ostavili su me na cedilu ove godine dok one koji me jašu pomažu , isplatiću im kredite iako će me oderati zbog prevremene otplate, jednostavno su se stavili na stranu velikih, nije loša saradnja bila za 9 godina, bilo je više dobrog nego loše,ali sad će biti gotovo!
Idemo dalje

I ja sam sa njima završio,prekjuče.Zatvorili su kod nas ekspozituru.
 
Predjite u normalne banke: Komercijalna, Credit Agricole (oni su bas poljoprivredna banka), NLB (pocinju da budu sve veci igraci na Agro trzistu) i SBER (najveca banka, sa najvecim kapitalom i kod njih se mozete cenkati i dooobro spustiti uslove ako procene da ste solventni).
 
Credit agricole pise na sajtu da je minimum povrsina 20 ha...

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
20ha u gazdinstvu je minimum ne u vlasnistvu. Sto i nije neki limit, sada se moze uzeti u zakup brdo zemlje (fiktivno naravno) jer ovi veliki su odregistrovali puno zemlje kako im je istekao zakup a i ujedno da bi smanjili pritisak pdv-a (izlaznih faktura).
 
Predjite u normalne banke: Komercijalna, Credit Agricole (oni su bas poljoprivredna banka), NLB (pocinju da budu sve veci igraci na Agro trzistu) i SBER (najveca banka, sa najvecim kapitalom i kod njih se mozete cenkati i dooobro spustiti uslove ako procene da ste solventni).
Procredit je isto bila "normalna" banka kada se pojavila na trzistu,samo se posle nesto sa njom desilo.
Tako ce i sa ovim biti.
 
Lično ja kad odem u banku malo se igram pokušam da postavim neke svoje uslove,tipa grejsa,kamte,naplate rata itd...posle toga se povučem i čekam da me zovu kad me i ako me nazovu počnem da se femkam ko nova mlada te bio sam u ovoj u onoj banci,možda ću i odustati... i na tome ostane,za nekoliko dana evo ih opet zovu e tada odlazim kod njih i dogovaram se do sad sam dobro prolazio sa tom metodom.
 
Nazad
Vrh