Kratoročni i dugoročni krediti za poljoprivredu

A kad ti je obavestenje stiglo,koliko je proslo od odobrenja do realizacije?Znam da nije merodavno al jbg pitam...?

Kish da li je i tebi stiglo isto obavestenje?
Stiglo je ljudima koji su za traktore konkurisali.
Za prikljucne masine,odgovorice iduce nedelje.
 
To znaci,da cim budu imali love za te namene,da ce uplatiti.
Znaci to moze i sutra, i prekosutra a i decembra,a moze i malo sutra.
Prvi smo na spisku,ako bude bilo love...
Ko je dobio obavestenje kao clan @ddragan Kreditna linija ce biti realizovana u toku godine,kako priliv novca bude stizao u fond,tako ce ici raspodela sredstava,a mora biti u ovoj godini,i potrebno je da se sto pre odgovori Fondu,da li telefonom ili postom,da se slazete ili ne sa takvim uslovima,ako se slazete,sigurno ce biti realizovano,tako je meni danas receno.
 
podneo zahtev i kaparisao setvospremac na popustu ( da mi ga sacuvaju) 500e ...Boze koja sam ja budala ako budu platili iz fonda krajem godine proce mi i jesenja setva bez spremaca i kapara :svinja:!!! ova drzava mora propasti! :sta:
 
A kad ti je obavestenje stiglo,koliko je proslo od odobrenja do realizacije?Znam da nije merodavno al jbg pitam...?

Kish da li je i tebi stiglo isto obavestenje?
Nedelju dana po zavrsetku konkursa. Februar-mart.

- - - - - - - - - -

podneo zahtev i kaparisao setvospremac na popustu ( da mi ga sacuvaju) 500e ...Boze koja sam ja budala ako budu platili iz fonda krajem godine proce mi i jesenja setva bez spremaca i kapara :svinja:!!! ova drzava mora propasti! :sta:
Nije tvoja krivica. Malo ih pritegni. Veruj znam iz iskustva.
 
Samo da te pitam jel si dobio priznanicu za kaparu? Ja sam kaparisao sadnice ali zbog istog slucaja nisam ih moga preuzeti.
Lepo sam ojasnio coveku da mi kapara ne moze propasti jel jednostavno nije moja krivica. Covek je negodovao ali uz malo ostriji ton da ima i drugih nacina se ucutao.Rastali smo se bez dogovora.Posle par dana me zvao rekao mi da preuzmem sadnice i bez novaca. Ja sam novac nabavio platio mu i preuzeo sadnice.Kada su paare legle zvao je i vratio mi novac.
 
toliko sam se iznervirao da sam poceo PISI-BRISI !!! vama hvala na savetima,resice se vec nekako dao Bog samo zdravlja!!!
 
hoce Sabo dace novce , hoce ali ga pr... ovaj Jesic nije stavio svog coveka u fond i sada neda pare. Svojom greskom zaboravio da stavi coveka u fond i sada Sabo deli novce a Jesic nema pojma o tome. Cak je hteo i da obori konkurs al prc neda se Sabo................
 
Kakva su vam iskustva sa procenama vrednosti zemlje radi hipoteke prilikom uzimanja kredita? Da li procenjuju banke realno ili lupetaju?
 
Има свега. Мада сада када су цене земље стабилније, мислим да су им процене реалније. Али рачунај на неки дисконт.
 
Stiglo je ljudima koji su za traktore konkurisali.
Za prikljucne masine,odgovorice iduce nedelje.
Stigli su odgovori i za prikljucne masine.
Naravno pozitivno.
Ali po meni krajnje ne profesionalno.
Odobren vam je kredit "ali ce te sredstva dobiti kada bude bilo para u budzetu..."
Konkurisao sam za sejalicu koja mi treba odmah i sada,da sam znao da ce ovako biti,ne bi ni konkurisao.
Krajnje p*****ski.....
 
Para neće biti do kraja maja kada nama iz prve ture dospevaju i prve rate.E po kom kriterijumu će se taj novac deliti je već pitanje ,a to će te videti tada.Stvarno nije u redu da se tako ponašaju.Na početku konkursa je lepo rečeno da će se krediti odobravati za onoliko zahteva koliko ima raspoloživog novca u kasi fonda.Što su jednostavno prihvatali zahteve kada znaju da za sve nemaju novca?
 
Ja sam juce bio u banci i shodno porslogodisnjoj uredbi o odlaganju kredita zbog suse, potpisao sa bankom mirovanje kredita na godinu dana, radi se o subvencionisanom kreditu od strane drzave, vrlo sam zadovoljan. Krajem prosle godine sam bio u banci, posto se nije znalo da li ce biti ili nece biti, dogovorili smo se da ja napisem zahtev za svaki slucaj, pa ako prodje, dobro je. I evo nakon 4,5 meseca, banka je odobrila.
 
Nazad
Vrh