Krastavci kornišoni

Ovo jos nisam doziveo ,nije mi prva godina da radim kornisone ali ovo prvi put vidim.Jutros kad sam obisao vidim da jedna biljka vene kao da je nesto pregrizlo u zemlji,otkopam i nisam primetio nikakvo ostecenje osim da je 5 cm stabljika mekana ( ne kao od bele trulezi ).

Dva sata kasnije 20 % plastenika ima iste simptome.Samo ako nije neki toplotni udar ili da li neko zna kako ova promena toplo hladno utice na njih.



 
Pogledaj ujutru rano kako izgledaju.
Postoji mogucnost da su jednostavno dehidrirali.Moguce je da imas premalo vlage u zemljistu ili da korenov sistem nije ispratio porast biljke.
Sada sam malo bolje pogledao slike i cini mi se da ovde treba mnogo vise vode nego sto se vidi na slikama.
 
Ovo jos nisam doziveo ,nije mi prva godina da radim kornisone ali ovo prvi put vidim.Jutros kad sam obisao vidim da jedna biljka vene kao da je nesto pregrizlo u zemlji,otkopam i nisam primetio nikakvo ostecenje osim da je 5 cm stabljika mekana ( ne kao od bele trulezi ).Dva sata kasnije 20 % plastenika ima iste simptome.Samo ako nije neki toplotni udar ili da li neko zna kako ova promena toplo hladno utice na njih.
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
Meni to lici na zeleno uvenuce.Ako se za dva,tri dana osusi,to je to.Pogledaj malo bolje koren,uglavnom bude ostecena samo jedna nit i sudovi unutar korena.

Послато са Lenovo K10a40 уз помоћ Тапатока
 
Ove godine 17kg po duznom metru spalira.Nije lose,sledece ce biti bolje.

Послато са Lenovo K10a40 уз помоћ Тапатока
 
Optimisticno nema sta.
Koliko traje berba za 17 kg po duznom metru.Jel to u plasteniku...
Imas li otkup zagarantovan i koja je prosecna cena.
I baci koju sliku ako imas...ajd :ppozdrav:
 
Posto na veliko dajte kornison? Danas sam pricao sa jednim trgovcem, pa mi spomenu 45din cenu sto mi nesto malo:sta:
 
na veliko da kazem kuci 50-60 a bogme bilo je i 70 a kako stanje stoji sa hladnocom bice i povecanja, tih 45 je bilo pre 10-ak dana u kratkom periodu od par dana,e sad sta daje u tih 45? 70% salatara prekrivenih sa 20% sitnih,sve ima svoju cenu extra kornison mora da se plati preko 70 dinara za 1 kg
 
Optimisticno nema sta.
Koliko traje berba za 17 kg po duznom metru.Jel to u plasteniku...
Imas li otkup zagarantovan i koja je prosecna cena.
I baci koju sliku ako imas...ajd :ppozdrav:
Izvinjavam se nisam dugo ulazio na forum.Spalir je na otvorenom,bilo je 78 dana berbe.Otkup je zagarantovan,potpisuje se ugovor.

Послато са Lenovo K10a40 уз помоћ Тапатока
 
Da li ce neko saditi kornisone ove godine?

Послато са Lenovo K10a40 уз помоћ Тапатока
 
Imam i ja informaciju da je na veliko kornison oko 50 din.Mi na malo 100.


Ja sam do ove godine radio kornišone i meni se isplatilo. Najkraća berba je 45 dana i za to vreme supruga pošto je sama brala zaradila je 1200e prva klasa je bila 5,2 kn to je 0,7e
meni se dobro isplatilo, a tamo gdje ima više članova u kući ostvari se dobra zarada.
 
Proizvodio sam kornišone, za lične potrebe /ne za prodaju, i to je jako mala količina bila. Uvek napravim moj rasad u manjem plasteniku, a onda sve to rasadim na njivu, na otvoreno. Pošto nijednom nisam koristio onu crnu foliju, hteo bih ove sezone da pokušam na taj način da se zaštitim od korova i da sačuvam vlagu ali mi nije jasno kako da okopam kornišone kad dođe vreme za to, jer se njiva nalazi na 700m nadmorske visine i zemlja nije kao u Vojvodini peskovita, već ume dobro da se stvrdne, pa bi oklopavanje svakako dobro došlo, ne samo zbog zemlje već i zbog korova koji bi se sigurno provukao tu i tamo ispod folije, a hemiju ne koristim jer proizvodim organsko.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Hteo bih isti princip da primenim i na beli i crni luk. Tu slama ne pomaže, jer bih tako zagušio razvoj luka, a problem ostaje isti, dakle kako okopati povrće koje se razvija zaštićeno crnim najlonom ? Hemiju ne koristim, iz tog razloga bih koristio foliju, jer čuva vlagu i sprečava razvoj korova. Ali ostaje problem okopavanje

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Hteo bih isti princip da primenim i na beli i crni luk. Tu slama ne pomaže, jer bih tako zagušio razvoj luka, a problem ostaje isti, dakle kako okopati povrće koje se razvija zaštićeno crnim najlonom ? Hemiju ne koristim, iz tog razloga bih koristio foliju, jer čuva vlagu i sprečava razvoj korova. Ali ostaje problem okopavanje

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Okopavanje je jednostavno,motikom izmedju redova,pazite na foliju,kada se korov pojavi uz biljku,počupate ga rucno...U kornišonima je dovoljno 2-3 puta okopati u toku sezone.Svaki dan se bere,tako da onak uzput,uvek počupate po koji korov....
 
Okopavanje je jednostavno,motikom izmedju redova,pazite na foliju,kada se korov pojavi uz biljku,počupate ga rucno...U kornišonima je dovoljno 2-3 puta okopati u toku sezone.Svaki dan se bere,tako da onak uzput,uvek počupate po koji korov....
I dalje ne razumem.
Šta raditi sa folijom, koja je celom površinom prekrila leju luka? Pa ne mogu foliju da skinem, kako posle da je vratim ,?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Malopre?? Dali je moguce da si mogao da udjes u njivu? Kod nas je blato do kolena, a jos je popodne palo bar 20tak litara. U kukuruzu koji je zagrnut u svakoj brazdi stoji voda. Bilo je i sitnog grada.
 
Nazad
Vrh