Krastavci kornišoni

Moji kornišoni
DSC_0106-9e5cf9.jpg
[/URL][/IMG]
 
I kod mene narod izludio sa kornišonima.Sumljam ja u to.tako su i maline bile hit pa sad 2.5 km otkup a i sve ostalo.Puste da narod zagrize pa zajaše.
Šta da se radi kada je takva situacija kod nas,prasiće neće niko nipošto,bikovi pojeftinili i čekaš na prodaju,mlijeko neće ako nemaš dnevno 50 litara i svaki 15-ak dana pojeftine. U firmi svaki dan prijete viškom radne snaga, ovo sam sve dobio od njih, da rodi da njima vratim njihovo i ja i supruga da zaradimo po pladu :ppozdrav:
 
kad smo već kod krastavaca je li ima neko nekakvo rješenje u plastenicima,kada biljka dođe do vrha žice i padne dole nazad kod mene se na neki način slomi i onda to više nije to,ono što naraste nije bas za prve klase,ne traje dugo,dolazi do bolesti itd..
 
kad smo već kod krastavaca je li ima neko nekakvo rješenje u plastenicima,kada biljka dođe do vrha žice i padne dole nazad kod mene se na neki način slomi i onda to više nije to,ono što naraste nije bas za prve klase,ne traje dugo,dolazi do bolesti itd..
Nedaj mu da se slomi na zici, postavi ga preko zice u levo ili desno jedno pola metra pa postepeno na dole kaceci na biljke pored.
 
Da li je ovo neka bolest ili je nešto drugo u ptanju.Listovi su "kožasti",biljka je naježena.Prošle godine je na ovoj parceli bila industrijska paprika ,nije tretirana herbicidima ni prošle a ni ove godine.Ima po koja vaš ,iako sam ih jednom suzbijao.Danas je oprskan sa Acrobatom i Perfetionom.

 
Ne znam ,kako da vidim da li su grinje ,kako da ih suzbijem ?

- - - - - - - - - -

Probao sam da uvelčam slike .Ima nekih zelenih stvorenja ali ne znam da li je vaška ili grinja.
 
Najbolje je pod mikroskopom da se uvelica list. Obicno lupom se bas tako lako ne mogu uociti. Ako su grinje u pitanju treba tretirati sa abamektinom. I ako ima polozenih jaja treba ponoviti tretman kada se izlegu.
 
Zelena vas. Uzmi 250g/ha nekog acetamiprida. Tonus, Wizard, Volley, Mospilan. 250g je oko 1000din.

- - - - - - - - - -

Listovi koji su unakazeni se nece oporaviti, ali nov porast ce biti normalan. Ove godine je neverovatno da vasi jedu bukvalno sve redom sto im se nadje.
 
Pa rekao da je da ima zelenih stvorenja. Slikao je sa prednje strane, a vasi su na poledjini lista. I po deformitetima mi deluje da je od vasiju.
 
kad smo već kod krastavaca je li ima neko nekakvo rješenje u plastenicima,kada biljka dođe do vrha žice i padne dole nazad kod mene se na neki način slomi i onda to više nije to,ono što naraste nije bas za prve klase,ne traje dugo,dolazi do bolesti itd..
Pozdrav.Ja ti radim ovako,kada krastavac dođe do žice,pustim jedan list preko i odsječem vrh,i razredim donje liste koji postaju nepotrebni.Onda počnu rasti novi zaperci,ostavim sasvim gornjeg i pustim ga da raste prema dolje,naravno ako su na špagi,konopu.LP

- - - - - - - - - -

kad smo već kod krastavaca je li ima neko nekakvo rješenje u plastenicima,kada biljka dođe do vrha žice i padne dole nazad kod mene se na neki način slomi i onda to više nije to,ono što naraste nije bas za prve klase,ne traje dugo,dolazi do bolesti itd..
Pozdrav.Ja ti radim ovako,kada krastavac dođe do žice,pustim jedan list preko i odsječem vrh,i razredim donje liste koji postaju nepotrebni.Onda počnu rasti novi zaperci,ostavim sasvim gornjeg i pustim ga da raste prema dolje,naravno ako su na špagi,konopu.To radim sa salatarima.LP
 
Jako teško ih vidim.Zelene su i sakrivene u mlade pupoljke.Juče sam primetio da ih ima manje .Prskano preključe,buba mare su uništene a one,ne znam .
 
Uništava ali ne može da postigne,da ih sve pojede.One su u ovom slučaju kolateralna šteta.
Evo jedne uveličane slike.gde se vide vaši.
 
Može li neko da mi kaže sa čime se prska širokolisni korov u kornišonima,i da li može isti herbicid da se koristi u dinje

- - - - - - - - - -

Znači niko neprska kornišone,i nesadi dinje?:sta:
 
Nazad
Vrh